Motorkář ujížděl policii. Nakonec naboural do policejního auta

Ve čtvrtek okolo jedenácté hodiny večer chtěli policisté olomouckého pohotovostního a eskortního oddělení zkontrolovat motorkáře, který na ulici Keplerova nezastavil na červený signál ,,STŮJ“ a pokračoval dál ve své jízdě směrem na Nové Sady.

Motorkář nejprve na výzvu k zastavení reagoval postupným zpomalením až k téměř úplnému zastavení, pak si to ale zřejmě rozmyslel. „Jakmile jej policisté předjeli, motorkář prudce zrychlil, policejní vozidlo objel a ujížděl pryč. Při pronásledování řidiče ukazoval tachometr služebního vozu v některých úsecích rychlost i přes 150 km/h. Po pár minutách se ujíždějícímu motocyklistovi zřejmě nepodařil úhybný manévr, při kterém se snažil objet služební auto přes chodník. Došlo ke kolizi, při které motorkář narazil do pravé strany policejního automobilu. V důsledku nárazu upadl i s motorkou na zem," popsala událost Petra Vaňharová, tisková mluvčí Policie ČR.

Policisté posléze zjistili, že devětatřicetiletý muž má několik platných zákazů řízení všech motorových vozidel, a to až do roku 2029. „Mimo jiné provedený orientační test na drogy vyšel u řidiče s pozitivním výsledkem na amfetamin/metamfetamin. Navíc policisté zjistili, že motocykl zřejmě nebyl nikdy registrován v České republice. K originalitě celého případu přispěla papírová registrační značka umístěná na zadní straně motocyklu," sdělila Vaňharová.

Motorkář byl předán do péče zdravotnické záchranné služby. Na místě byl také nutný zásah hasičů. „Hasičský záchranný sbor Olomouckého zasahoval z důvodu úniku provozních kapalin z havarovaného motocyklu," upřesnila Vaňharová. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na téměř 50 000 korun.

„Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí muži až dva roky za mřížemi," uzavřela Vaňharová.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Muzeum umění Olomouc (MUO) začíná s výběrem generálního dodavatele stavby Středoevropského fóra Olomouc (SEFO). Stavba, která má zaplnit proluku u náměstí Republiky, už má stavební povolení. To nabylo právní moci. Více.
  • OLOMOUCKO
    Zastupitelé schválením změn v územním plánu zrušili dosud otevřenou možnost prodloužení tramvajové trati z Pavloviček do Chválkovic. Dál je otevřená budoucnost stávající fungující trati do Pavloviček - o jejím zachování či zrušení se teprve rozhodne. Více.
  • PŘEROVSKO
    Nové místo k procházkám v Hranicích. Hotová je první etapa revitalizace nábřeží v Kropáčově ulici. Proměna stála 30 milionů korun a slavnostní předání moderního veřejného prostoru s doprovodným programem proběhne 19. června.

Nejnovější

  • Mattoni 1/2Maraton v Olomouci vyhráli Španělé Blanco a Robles
    Sport

    Mattoni 1/2Maraton v Olomouci vyhráli Španělé Blanco a Robles

    Na olomoucké Horní náměstí se v rámci již 16. 1/2Maratonu a doprovodných běhů v rámci Mattoni Running Festivalu představilo přes 30 elitních atletů z 10 evropských zemí a dalších 13 000 rekreačních běžců z více než 60 zemí světa. Závod s prestižním oceněním World Athletics Road Race Label ovládli Španělé Jorge Blanco a Carolina Robles, která zároveň výkonem 1:09:30 překonala evropský rekord závodu.

  • Bazilika na Svatém Kopečku hostila romskou pouť, přilákala stovky poutníků
    Společnost

    Bazilika na Svatém Kopečku hostila romskou pouť, přilákala stovky poutníků

    Mši provázenou kytarami, harmonikou, houslemi i zpěvem zažila dnes bazilika Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku u Olomouce. Přijeli Romové všech věkových skupin, konala se zde jejich tradiční romská pouť. Mši sloužil nový pražský arcibiskup Stanislav Přibyl. Do mše poutníci z řad mladších generací vstupovali i divadelními scénkami. Právě atmosféra tohoto setkání je důvodem, proč Romové na pouť míří z celé republiky i zahraničí, řekli ČTK její účastníci.

  • Lastovecká předala Tejcovi upřesnění důvodů rezignace na funkci žalobkyně
    Společnost

    Lastovecká předala Tejcovi upřesnění důvodů rezignace na funkci žalobkyně

    Bývalá státní zástupkyně Petra Lastovecká předala ministru spravedlnosti Jeronýmu Tejcovi (za ANO) materiály, které podle ní konkrétně dokládají její důvody pro rezignaci na funkci státní zástupkyně. Řekla to ČTK po setkání s Tejcem. Podrobněji ani k dalšímu vývoji se zatím nechtěla vyjadřovat. Lastovecká už dříve svůj odchod zdůvodnila ztrátou důvěry ve vedení státního zastupitelství. Tejc ČTK sdělil, že se s písemnostmi musí podrobněji seznámit, své další kroky nechce předjímat.

  • Horoskopy na víkend: Blíženci, vytáhněte někoho na drink. Vodnáři, nahoďte úsměv a bavte se
    Horoskopy

    Horoskopy na víkend: Blíženci, vytáhněte někoho na drink. Vodnáři, nahoďte úsměv a bavte se

    Začíná víkend a s ním přinášíme další horoskop na dny pracovního klidu. V sobotu má svátek Antonín, v neděli Roland a Herta. Co nejen je, ale také vás může potkat?

Nejčtenější

Seriály