Miroslav Krobot natáčí v Olomouci novou komedii Šnajdr s Ivou Janžurovou a Pavlem Šimčíkem v hlavních rolích

Město Olomouc je hlavním dějištěm nové komedie Šnajdr, ve které ztvární hlavní role herečka Iva Janžurová a herec Pavel Šimčík. Režisérem nového filmu je Miroslav Krobot, který vytvořil v tandemu s Lubomírem Smékalem i scénář. Diváci se mohou těšit na komedii plnou vtipných situací i nečekaných zvratů. V dalších rolích se představí například Klára Melíšková nebo Jakub Žáček.  

Natáčení nové komedie začalo minulý pátek v Praze. V neděli filmový štáb odjel vlakem Českých drah z pražského hlavního nádraží do Olomouce. I po cestě se však pilně pracovalo a během jízdy pokračovalo natáčení. „Rozhodli jsme se využít natáčení scén ve vlaku také pro přesun většiny štábu do Olomouce v souladu s naší strategií 'zeleného natáčení', kdy se vždy snažíme o co nejšetrnější přístup k životnímu prostředí,“ vysvětluje producentka Silvie Michajlova.

Točit se bude i v olomouckém S-klubu

Právě Olomouc je hlavním dějištěm filmu, kde se štáb na několik týdnů zabydlí, mimo jiné v olomouckém S-klubu. Jeho scéna bude ve snímku patřit divadelnímu představení, které se zde snaží nastudovat svérázný pražský herec a debutující režisér Pavel Šnajdr v podání Pavla Šimčíka společně se svou babičkou ztvárněnou Ivou Janžurovou.

Natáčení potrvá do konce prázdnin

 „Film chápeme jako poctu tvořivosti a hravosti, s nadsázkou řečeno, jako poctu životní filosofii, která chápe i neúspěch a prohru jako inspiraci. Takový postoj představuje ve filmu postava babičky. Její zásluhou je Šnajdr na konci příběhu schopen přehlédnout svůj příběh s úsměvem a sebeironií,“ vysvětluje režisér a scenárista Miroslav Krobot. Natáčení skončí v druhé polovině letošního srpna.

Premiéra filmu je naplánovaná na jaro příštího roku

Premiéra filmu Šnajdr, který vzniká v producentské péči Silvie Michajlove a Ondřeje Zimy ze společnosti Evolution Films, je plánována na jaro 2022.  Koproducenty jsou Česká televize, kreativní producent Jaroslav Sedláček a slovenská produkční společnosti MPhilms. Film vzniká za podpory Státního fondu kinematografie, Olomouckého kraje, statutárního města Olomouc a Filmové kanceláře Olomouckého kraje. Partnerem filmu jsou České dráhy.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Olomouc se i nadále chystá na dopravní omezení. Několik desítek už běží, další se chystají. Důvody pro uzavírky částečné i úplné jsou různé, najdete mezi nimi festival, opravy i budování nových přechodů. Na která místa si dát pozor? 
  • OLOMOUC
    Začátkem června se otevřela zrekonstruovaná plocha starého autobusáku na olomoucké tržnici. Opravená část okolo zastávek se po dešti ukázala jako vadná, když se na ni vytvořily hrbolky. Město o problému ví a chystá se rychlá náprava. Více.
  • OLOMOUCKO
    Na změny v cestování se budou muset připravit cestující v Uničově. Příští pondělí 22. června bude zahájena celková rekonstrukce tamního autobusového nádraží. Zahájení prací bude znamenat změny v polohách zastávek. Více.

Nejnovější

  • Máme důstojné zázemí pro společenské akce, říká starosta Dolan po rekonstrukci sokolovny
    Společnost

    Máme důstojné zázemí pro společenské akce, říká starosta Dolan po rekonstrukci sokolovny

    Obyvatelům Dolan u Olomouce od soboty slouží nově zrekonstruovaná sokolovna. Stoletá budova procházela od května 2024 celkovou rekonstrukcí a po dvou letech je hotovo. Starosta Dolan Rudolf Pečinka (ODS) se pro Report podělil, co všechno rekonstrukce obci přinese a jaký symbol nese plastika kohouta od sochaře Jana Dostála.

  • Začíná mistrovství světa ve fotbale. Kde sledovat zápasy českého týmu v Olomouci?
    Sport

    Začíná mistrovství světa ve fotbale. Kde sledovat zápasy českého týmu v Olomouci?

    Po dlouhých 20 letech se na mistrovství světa ve fotbale představí také Česká republika. Světový šampionát letos hostí Kanada, USA a Mexiko, a tak se většina utkání odehraje v našich nočních hodinách. I přes tento fakt budou některé olomoucké podniky vysílat noční utkání našich fotbalistů, třeba hned to úvodní s Jižní Koreou v pátek od 4:00. Tady je přehled, kam můžete zajít.

  • Druhý odchod ze Sigmy, obránce Jiří Sláma je do Jablonce
    Sport

    Druhý odchod ze Sigmy, obránce Jiří Sláma je do Jablonce

    Druhý hráč základní jarní sestavy opustil SK Sigma Olomouc. Po přestupu záložníka Danijela Šturma do Slavie Praha odchází také obránce Jiří Sláma. O jeho přestupu do Jablonce hanácký klub informoval na svém webu.

  • Úbytek dárců krve řeší FN Olomouc novou kampaní. Objeví se i v MHD
    Zdraví
    Společnost

    Úbytek dárců krve řeší FN Olomouc novou kampaní. Objeví se i v MHD

    Prázdný vak na krev, onkologicky nemocné dítě, nemocniční chodba a jediné slovo: DOŠLA. Fakultní nemocnice Olomouc spouští novou apelativní kampaň, kterou chce upozornit na stále klesající počet dobrovolných dárců krve a zároveň motivovat veřejnost k darování v období, kdy bývají zásoby krve každoročně nejkritičtější.

Nejčtenější

Seriály