Jak pokračuje demolice malé haly? Klub může po letech získat licenci

Stavbaři dokončili demolici staré malé haly u olomouckého zimáku, která začala 4. května a na jejímž místě má do budoucna vyrůst nová ledová plocha. Po téměř třech týdnech je s bouracími pracemi hotovo a z kdysi tréninkové haly zbyly jen základy. Na nich má do budoucna vyrůst druhá ledová plocha ve městě, která schází jak klubu, tak i veřejnosti.

Jediné extraligové město bez druhé ledové plochy. Vybudování druhé ledové plochy také vrátí klubu HC Olomouc licenci na mládežnickou akademii, o kterou kohouti přišli v listopadu 2021 právě kvůli nedostatečné infrastruktuře. Takovou nálepku má Olomouc, které jako jediná ledová plocha slouží stařičký zimák. To se už nyní začíná měnit. Poté, co byl původní objekt odpojen od vody, splaškové kanalizace a elektřiny se stavbaři pustili na začátku května do dlouho slibované demolice malé haly.

Postupně tak šel dolů objekt, který sloužil v posledních letech primárně jako parkoviště a sklad. Demoliční práce po 16 dnech byly ukončeny a z malé haly zbyla jen základní deska. Právě ta byla předmětem debat o tom, zda má zůstat nebo ne. „Pokud bychom horní desku odstranili a provedli teď výkop do hloubky cca jednoho metru, a takto by to zůstalo až do zahájení hlavní stavby, došlo by k znehodnocení podkladních vrstev. Byla by nutná další sanace,“ vysvětlil zvolený postup Miloslav Tichý (ANO), náměstek primátorky.

Pozemek se tak zatím vyčistí a základní deska zůstane do doby, kdy bude zahájena stavba nové malé haly. Město zatím ještě nevypsalo zakázku na stavbu malé haly, na kterou má potřebná povolení. Vypsat by ji mělo během letních prázdnin. Aktuálně se čeká na odevzdání prováděcí dokumentace. Její náklady se odhadují na zhruba čtvrt miliardy korun.

Nová mála hala má sloužit veřejnosti, krasobruslařům, mládeži. Zázemí mají zde najít i para hokejisté, ti museli hrát domácí zápasy mimo Olomouc. 

Související

  • Hokejová extraliga je rozlosována, Mora začne doma se Spartou
    Sport

    Hokejová extraliga je rozlosována, Mora začne doma se Spartou

    Plánovaný start extraligového ročníku 2026-2027 je na středu 16. září tohoto roku a o mistrovském titulu bude rozhodnuto do 30. dubna 2027.  Ostrými zápasy vstoupí do nové sezóny nejdříve trio týmů, které budou TELH reprezentovat v Lize mistrů. Hokejisté HC Olomouc vstoupí do nové sezóny domácím utkáním proti Spartě Praha. Také ve druhém kole bude hrát Mora doma.

  • Basketbalisté BK Olomoucko se přesunují do Prostějova
    Sport

    Basketbalisté BK Olomoucko se přesunují do Prostějova

    Stále přísnější požadavky elitních soutěží na vybavení sportovišť se dotkly také basketbalistů BK Olomoucko. Tradiční účastník Maxa NBL po pěti letech opustí Čajkarénu, vrcholový basketbal ovšem v regionu zůstane. Od příštího soutěžního ročníku bude mít domácí palubovku v hale prostějovského Sportcentra DDM.

  • Volejbalistky VK Šantovka Olomouc nahradily České Budějovice
    Sport

    Volejbalistky VK Šantovka Olomouc nahradily České Budějovice

    Volejbalistky VK Šantovka Olomouc UP končí v DATART extralize žen ČR, kde je nahradí vítězky 1. ligy žen ČR 2025/26 VK Madeta České Budějovice. Olomoucký klub ještě sice tuto informaci nepotvrdil, ale je to zjevné podle toho, které kluby jsou v osudí volejbalového svazu pro los nového soutěžního ročníku.

  • Záložník Petr Ševčík přestoupil do Zbrojovky
    Sport

    Záložník Petr Ševčík přestoupil do Zbrojovky

    Jeden z nejúspěšnějších odchovanců SK Sigma Olomouc záložník Petr Ševčík (1994) mění klub. Z pražské Slavie přestoupil do Zbrojovky Brno. Nováček fotbalové Chance Ligy o tom informoval na svém webu.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Kamiony už do centra Olomouce nepojedou. Přístup nákladním vozům nad 12 tun zamítl kraj. Ulicemi Foerstrova, Albertova a Pražská od 8. června těžká auta neprojedou. Ještě vloni touto dobou přitom kraj průjezd povolil. Více. 
  • OLOMOUC
    Pokuta až dva miliony korun hrozí olomouckému developerovi Josefu Tesaříkovi kvůli stavbě zpevněné komunikace nedaleko poutního místa Svatý Kopeček u Olomouce. Podle magistrátu porušil pravidla pro ochranné pásmo svatokopecké baziliky. Více.
  • OLOMOUC
    Nedostatek parkovacích míst je v Olomouci často diskutované téma. V úterý projednávala rada města návrh parkovacícho domu sešla a projednala návrh parkovacího domu na hodolanské křižovatce a schválila studii parkoviště v ulici Roháče z Dubé. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

  • Další posila HC Olomouc, přichází obránce Michal Hrádek
    Sport

    Další posila HC Olomouc, přichází obránce Michal Hrádek

    Tvorba kádru HC Olomouc pro novou extraligovou sezónu pokračuje. Po zahraničních akvizicích nyní Mora představila posilu tuzemskou, na Hanou přestoupil obránce Michal Hrádek z Pardubic. Čtyřiadvacetiletý bek nejde do nového prostředí, v klubu už v minulém soutěžním ročníku hostoval. Olomoucký klub o novém hráči informoval na svém webu.

  • Janotka je legendou, která se sama zaplatila
    Sport

    Janotka je legendou, která se sama zaplatila

    Na lavičce fotbalistů SK Sigma Olomouc skončil dvě kola před závěrem základní části trenér Tomáš Janotka. Hanáky vedl necelé dvě sezóny, předtím byl koučem béčka a dorostu. A hned na startu své kariéry trenéra dokázal být úspěšný, dokázal to, co málokdo před ním. Ať se objevily v médiích zprávy o tom, že nebyl, jak se říká, ve finále v kolektivu moc oblíben, nic to nemění na tom, že bude navždy jednou z legend klubu.

  • Nová sezona Chance Ligy začne poslední víkend v červenci
    Sport

    Nová sezona Chance Ligy začne poslední víkend v červenci

    Ligové grémium Ligové fotbalové asociace (LFA) schválilo termínovou listinu pro sezonu 2026/27. Nový ročník odstartuje o víkendu 25.–26. července 2026. Na jednání došlo také ke shodě v otázce výše plateb solidarity UEFA, které si rozdělí kluby Chance Ligy i Chance Národní Ligy.

Seriály