Zlatovláska míří do kin. Natáčela se i u nás

Nový pohádkový film Zlatovláska míří už v příštím týdnu do kin. Jedním z prvních promítacích míst bude kino Metropol v Olomouci, kam můžou lidé zajít na předpremiéru pohádky. Filmovou adaptaci příběhu natáčeli filmaři znovu po více než padesáti letech a jedním z natáčecích míst byl i hrad Sovinec.

Příběh o Zlatovlásce podle předlohy Karla Jaromíra Erbena se na Sovinci natáčel loni v dubnu. Filmaři se pak přesouvali na Rychlebských hor, kde se natáčely další záběry. Mezi herci v nové verzi pohádky je i Petr Štěpánek, ten si v původní verzi z roku 1973 zahrál Jiříka, nyní bude hrát krále.

Zlatovláska je plná hereckých es, kromě Štěpánka si ve filmu zahrál i Marek Lambora, Ján Jackuliak, Jasmína Houf nebo Tomáš Weber. Zatímco do jiných kin se pohádka dostane až 23. ledna, v kině Metropol i díky provázanosti s natáčením v Olomouckém kraji se chystá předpremiéra na úterý 14. ledna. Do Metropolu přijede film představit i filmová delegace.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

Nejčtenější

  • FotoReport: Tvarůžkový festival provoněl centrum Olomouce
    Kultura
    Reportáže
    FotoReport

    FotoReport: Tvarůžkový festival provoněl centrum Olomouce

    Devátý ročník Tvarůžkového festivalu je v plném proudu! Návštěvníci už od rána plní Dolní i Horní náměstí v Olomouci a ochutnávají nejrůznější tvarůžkové delikatesy. S fotákem v ruce přinášíme malou ochutnávku sobotní sluncem zalité atmosféry.

  • Kroměříž se otřese v základech. Po dvou letech se vrací Rock in Kroměříž
    Kultura

    Kroměříž se otřese v základech. Po dvou letech se vrací Rock in Kroměříž

    Morčata na útěku, UDG nebo Rybičky 48, nejen tyto kapely rozpumpují areál kroměřížského výstaviště. Už v sobotu 28. května se do Kroměříže po dvou letech vrátí festival Rock in Kroměříž. Songy jako Vážené dámy, Hvězdář nebo Američan z Poličan si fanoušci muziky vychutnají v plné parádě na dvou pódiích a s doprovodným programem. Vstupenky můžete zakoupit zde.

  • Komentář: Martina Mertová k tématu velkoplošných maleb v Olomouci
    Kultura
    Společnost

    Komentář: Martina Mertová k tématu velkoplošných maleb v Olomouci

    Osobně bych se bez murálů – rozhodně v historickém jádru města – uměla úplně obejít. Na druhou stranu však chápu a respektuji roli všemožných iniciativ, které uplatňují své zájmy ve veřejném prostoru. Město je potřebuje, jsou projevem zdravé občanské společnosti, veřejný prostor pod jejich rukama ožívá, získává novou kvalitu. Současně se tříbí a kultivují názory na to, jakým směrem by se sdílený prostor měl ubírat. Respektuji tedy i zájmy graffiti subkultury, která má za sebou dlouhou cestu od ilegality k institucionalizované podobě zaštítěné v případě Olomouce například Street Art festivalem.

Seriály