Velká Morava Fest se uskuteční i za rok. Město už rozhodlo

Přerovský hudební festival Velká Morava, první velká hudební přehlídka v režii radnice, se stane ve městě tradicí. Rozhodlo o tom vedení města po jeho nultém ročníku, který se uskutečnil uplynulý víkend v historickém parku Michalov a účastnilo se ho téměř 3 tisíce lidí. Náklady na festival vyšly na zhruba čtyři miliony korun, část se vrátila ve vstupném. Další ročník bude příští rok 12. července, řekli novinářům zástupci města.

"Město i veřejnost to považuje za úspěšný rodinný festival. Řada návštěvníků zvenčí poznala poprvé i náš park, lidé začali vnímat Přerov jinak než jen jako průjezd kolem nádraží," uvedl přerovský primátor Petr Vrána (ANO).

Na příští ročník festivalu město podle něj nyní vybírá kapely a chce zachoval formát rodinné akce. "V současné době máme polovinu účastníků již potvrzenu, představíme je na podzim," uvedl primátorův náměstek Miloslav Dohnal (ODS)

Letos se divákům představili čeští hudebníci jako Ewa Farna, No Name, 05 a Radeček či Michal Hrůza. "Kapely tohoto formátu se domlouvají dva až tři roky dopředu, nultý ročník jsme chystali 1,5 roku," doplnil náměstek. Podle primátora policie na akci nezaznamenala téměř žádný incident a nebylo ani potřeba plotem ohradit místo konání festivalu od parku Michalov. Organizátoři přitom očekávají, že v příštích ročnících se návštěvnost ještě zvýší.

Městský park Michalov jako místo konání přehlídky vybrali organizátoři vybrali proto, aby nebyla na periferii města. Festival byl navíc součástí letošních oslav 120 let od založení parku.

Podle Dohnala (ODS) byl festival jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí tohoto roku a měl zpestřit kulturní přehlídku v Přerově. "Tuto nabídku chceme dále rozšířit. Při zahájení oslav 120 let parku Michalov jsme se přesunuli do dob první republiky, v září se chceme přenést do dob středověku. První sobotu v září chystáme v parku středověký den nazvaný Ve jménu krále," dodal Dohnal.

Festival s názvem Velká Morava Fest hudební fanoušci ve městě zažili už před lety. Podle ředitele Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslava Macíčka se takto jmenovala zdejší rocková přehlídka.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

Nejčtenější

  • Olomoučtí tvůrci vyráží na další divokou jízdu! Přichází nová road movie Kebab Trip
    Kultura

    Olomoučtí tvůrci vyráží na další divokou jízdu! Přichází nová road movie Kebab Trip

    Balkán je drsnej, ale my jsme drsnější! Tak zní podtitul nové road movie Kebab Trip, kterou po dvou letech přinášejí olomoučtí filmaři z George Pictures. Tentokrát se tahle parta dobrodruhů rozhodla posunout hranice zážitků ještě dál – až na samý práh Orientu!

  • Co přinese Tvarůžkový festival? Známe program
    Kultura

    Co přinese Tvarůžkový festival? Známe program

    Devátý ročník Tvarůžkového festivalu zaplní o víkendu 18. a 19. dubna Horní a Dolní náměstí v Olomouci. Návštěvníky čeká pestrý gastronomický i kulturní program, novinky včetně charitativního vaření a také důraz na ekologickou dopravu. O festivalu mluvila v Pondělním podcastu Karin Vykydalová, vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu.

  • Památku spravují nadšenci, obrazy věnoval neznámý dárce. Kostelíček se otevírá veřejnosti
    Kultura

    Památku spravují nadšenci, obrazy věnoval neznámý dárce. Kostelíček se otevírá veřejnosti

    Po staletí tam chodili poutníci, mířili k vzácnému prameni, ale i na poutě k místnímu kostelu. O ten se nyní starají nadšenci ze Spolku pro Kostelíček Božího Těla. Památka mezi Šumperkem a Rudou nad Moravou se teď otevírá návštěvníkům, nedávno jí navíc neznámý dárce věnoval oltářní obrazy.

Seriály