Vloupání roku v OC City: Z prodejny si odnesli zboží za půl milionu

V nákupním centru na okraji Olomouce došlo k jedné z největších letošních vloupaček. Zloději z prodejny obchodního centra Olomouc City odnesli tablety, mobily i peníze. Policisté škodu zatím vyčíslili na půl milionu korun.

„Dosud neznámý pachatel, který se měl vloupat z neděle na pondělí do jedné z olomouckých prodejen způsobil škodu v předběžné výši půl milionu korun," informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová s informací, že finanční hotovost byla uložena v trezoru prodejny.

Podle dosavadních informací Deníku se nejspíš jednalo o více než jednoho zloděje. Do značkové prodejny mobilního operátora se měli dostat probouráním sádrokartonové stěny, přičemž následně obchod téměř kompletně vybílili.

„S ohledem na probíhající vyšetřování Policií České republiky, vám nemůžeme poskytnout žádné informace," okomentovala situaci tisková mluvčí společnosti O2 Kateřina Neumannová.

Podle zjištění Deníku strávili pachatelé v objektu noc. Vzhledem k nadstandardnímu bezpečnostnímu systému celého nákupního centra pravděpodobně v úkrytu vyčkali na jeho uzavření a následně ho s bohatým lupem opustili až po jeho ranním otevření. 

Ke způsobu vloupání se ani vedení obchodního centra nechtělo vyjadřovat. „V současné době probíhá policejní vyšetřování. Bližší informace vám nemohu poskytnout," reagovala na dotaz Deníku manažerka Olomouc City Michaela Smrčková.

„Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinů krádeže a poškození cizí věci. V krajním případě hrozí pachateli až pět let za mřížemi,“ uvedla mluvčí Vaňharová.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Olomoucký vrchní soud potvrdil tresty čtveřici lidí za pojistný podvod s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Odpykají si šest až 7,5 roku ve vězení. Majitelé si nechali vilu za pomoci známých podpálit, chtěli získat od pojišťovny 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Vrátnice u svých hlavních bran bude měnit FNOL. Kontejnerové vrátnice už totiž dosluhují. Práce zcela uzavřou pro veškerou dopravu vjezdy Hněvotínská 1 (29. 6. – 1. 7.) a I. P. Pavlova (2. 7. – 4. 7.).
  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Uničov a Jeseník se stanou dějištěm MČR a SR v silniční cyklistice. Šampionát startuje dnes v Uničově časovkami od 11 hodin a závody s hromadným startem jsou v plánu sobotu a neděli v Jeseníku. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály