Vloupání roku v OC City: Z prodejny si odnesli zboží za půl milionu

V nákupním centru na okraji Olomouce došlo k jedné z největších letošních vloupaček. Zloději z prodejny obchodního centra Olomouc City odnesli tablety, mobily i peníze. Policisté škodu zatím vyčíslili na půl milionu korun.

„Dosud neznámý pachatel, který se měl vloupat z neděle na pondělí do jedné z olomouckých prodejen způsobil škodu v předběžné výši půl milionu korun," informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová s informací, že finanční hotovost byla uložena v trezoru prodejny.

Podle dosavadních informací Deníku se nejspíš jednalo o více než jednoho zloděje. Do značkové prodejny mobilního operátora se měli dostat probouráním sádrokartonové stěny, přičemž následně obchod téměř kompletně vybílili.

„S ohledem na probíhající vyšetřování Policií České republiky, vám nemůžeme poskytnout žádné informace," okomentovala situaci tisková mluvčí společnosti O2 Kateřina Neumannová.

Podle zjištění Deníku strávili pachatelé v objektu noc. Vzhledem k nadstandardnímu bezpečnostnímu systému celého nákupního centra pravděpodobně v úkrytu vyčkali na jeho uzavření a následně ho s bohatým lupem opustili až po jeho ranním otevření. 

Ke způsobu vloupání se ani vedení obchodního centra nechtělo vyjadřovat. „V současné době probíhá policejní vyšetřování. Bližší informace vám nemohu poskytnout," reagovala na dotaz Deníku manažerka Olomouc City Michaela Smrčková.

„Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinů krádeže a poškození cizí věci. V krajním případě hrozí pachateli až pět let za mřížemi,“ uvedla mluvčí Vaňharová.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály