Vloupání roku v OC City: Z prodejny si odnesli zboží za půl milionu

V nákupním centru na okraji Olomouce došlo k jedné z největších letošních vloupaček. Zloději z prodejny obchodního centra Olomouc City odnesli tablety, mobily i peníze. Policisté škodu zatím vyčíslili na půl milionu korun.

„Dosud neznámý pachatel, který se měl vloupat z neděle na pondělí do jedné z olomouckých prodejen způsobil škodu v předběžné výši půl milionu korun," informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová s informací, že finanční hotovost byla uložena v trezoru prodejny.

Podle dosavadních informací Deníku se nejspíš jednalo o více než jednoho zloděje. Do značkové prodejny mobilního operátora se měli dostat probouráním sádrokartonové stěny, přičemž následně obchod téměř kompletně vybílili.

„S ohledem na probíhající vyšetřování Policií České republiky, vám nemůžeme poskytnout žádné informace," okomentovala situaci tisková mluvčí společnosti O2 Kateřina Neumannová.

Podle zjištění Deníku strávili pachatelé v objektu noc. Vzhledem k nadstandardnímu bezpečnostnímu systému celého nákupního centra pravděpodobně v úkrytu vyčkali na jeho uzavření a následně ho s bohatým lupem opustili až po jeho ranním otevření. 

Ke způsobu vloupání se ani vedení obchodního centra nechtělo vyjadřovat. „V současné době probíhá policejní vyšetřování. Bližší informace vám nemohu poskytnout," reagovala na dotaz Deníku manažerka Olomouc City Michaela Smrčková.

„Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinů krádeže a poškození cizí věci. V krajním případě hrozí pachateli až pět let za mřížemi,“ uvedla mluvčí Vaňharová.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály