Tři zákazy řízení, propadlá technická a alkohol. Řidička se vydávala za svou sestru

Když policisté v pondělí stavěli řidičku osobního auta, ještě netušili, o koho se jedná. Řidička se třemi zákazy řízení tvrdila policii, že je svá sestra.

Hlídka dálniční policie si všimla auta o půl jedenácté večer. Citroen sjel z dálnice D35 u Olomouce k tankovacímu stojanu na čerpací stanici. "Policisté obhlídkou vozidla zjistili, že vůz měl dva a půl roku propadlou technickou kontrolu, a tak přistoupili k dopravní kontrole. Při ní řidička předložila pouze doklady k vozidlu se sdělením, že u sebe nemá žádný doklad totožnosti," informoval policejní mluvčí Libor Hejtman s tím, že policistům žena nahlásila osobní údaje. Ty se ale neshodovaly s fotografií ženy z registru vozidel.

"Řidička nadále trvala na svém. Policisté podrobnějším pátráním zjistili, že se řidička vydávala za svou dvacetipětiletou sestru. Nato se osmadvacetiletá žena přiznala ke své pravé totožnosti a uvedla, že se vydávala za sestru, protože měla platný zákaz řízení," popsal Hejtman.

Policie pak zjistila, že řidička platné rovnou tři zákazy řízení. Ten s nejdelší platností platí až do roku 2031. "Policisté pak ženu podrobili dechové zkoušce na alkohol, při které nadýchala půl promile," uzavřel mluvčí s tím, že žena je aktuálně kromě dopravních přestupků podezřelá ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za to jí hrozí až dva roky za mřížemi.   

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály