Olomoucký TOXI tým objevil varnu pervitinu. Muž dealoval po Olomouci

Olomoučtí kriminalisté z TOXI týmu za sebou mají další úspěšnou akci. V polovině března zadrželi Olomoučana, kterého později obvinili z nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Šestačtyřicetiletému muži nyní hrozí až 10 let ve vězení.

Krátce po mužově zadržení proběhla v místě jeho bydliště domovní prohlídka, při které kriminalisté zajistili několik desítek stop, úzce souvisejících s distribucí metamfetaminu.

„Jak kriminalisté zjistili, muž si měl nejméně od října minulého roku až do doby krátce před svým zadržením obstarávat pervitin, který měl následně užívat nejen pro svoji potřebu, ale především distribuovat dalším uživatelům, a to na různých místech Olomouce,“ řekla Olomouckému Reportu policejní mluvčí Petra Vaňharová a dodala, že pro kriminalisty se v tomto ohledu nejednalo o žádného nováčka. Muž byl v minulosti již trestán, za obdobnou trestnou činnost dostal v roce 2019 tříletou podmínku, do září 2022.

„Kriminalisté dali podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soud akceptoval. Obviněnému nyní hrozí v krajním případě až desetiletý pobyt za mřížemi,“ informovala Vaňharová.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály