Olomoucký TOXI tým objevil varnu pervitinu. Muž dealoval po Olomouci

Olomoučtí kriminalisté z TOXI týmu za sebou mají další úspěšnou akci. V polovině března zadrželi Olomoučana, kterého později obvinili z nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Šestačtyřicetiletému muži nyní hrozí až 10 let ve vězení.

Krátce po mužově zadržení proběhla v místě jeho bydliště domovní prohlídka, při které kriminalisté zajistili několik desítek stop, úzce souvisejících s distribucí metamfetaminu.

„Jak kriminalisté zjistili, muž si měl nejméně od října minulého roku až do doby krátce před svým zadržením obstarávat pervitin, který měl následně užívat nejen pro svoji potřebu, ale především distribuovat dalším uživatelům, a to na různých místech Olomouce,“ řekla Olomouckému Reportu policejní mluvčí Petra Vaňharová a dodala, že pro kriminalisty se v tomto ohledu nejednalo o žádného nováčka. Muž byl v minulosti již trestán, za obdobnou trestnou činnost dostal v roce 2019 tříletou podmínku, do září 2022.

„Kriminalisté dali podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soud akceptoval. Obviněnému nyní hrozí v krajním případě až desetiletý pobyt za mřížemi,“ informovala Vaňharová.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály