Muž z Jesenicka naletěl kryptopodvodu: Přes jeho účet prošlo 900 tisíc korun

Muž z Jesenicka před časem zareagoval na sociálních sítích na nabídku investování do kryptoměn. Následně se rozeběhl již všeobecně známý proces internetových podvodníků, kteří jeho účet využili k legalizaci příjmů. Přes svůj účet tak nechal „protéct“ 900 tisíc korun.

Případ začal už někdy v březnu letošního roku, kdy muž zareagoval na podvodnou nabídku. Podvodník nejprve muže přesvědčil k převedení prvotního vkladu v hodnotě 2 tisíc korun. Následně dostal odkaz na aplikaci Anydesk, která umožňuje vzdálený přístup k počítači, a odkaz na stránky, kde viděl založený účet na své jméno.

„Jelikož postupem času peníze na tomto účtu zhodnocovaly, souhlasil se založením účtu na kryptoměnové burze, přičemž umožnil podvodníkovi vzdálený přístup ke svému počítači. Následně se z něj podvodník snažil dostat další peníze, s tímto však nepochodil.“ uvedla mluvčí policie Ivana Skoupilová. Podvodníkovi se podařilo pod příslibem odměny ale muže přesvědčit, aby mu umožnil přes jeho bankovní účet přeposílat peníze.

Muž tak nechal přes svůj účet takzvaně protéct téměř 900 tisíc korun z dalších podvodů a umožnil tak jejich legalizaci. Podezření z přečinu legalizace výnosů z trestné činnosti sdělili muži jeseničtí kriminalisté. „V případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo propadnutí věcí,“ doplnila Skoupilová.

Policie apeluje na občany, aby neznámým osobám neumožňovali přístup do svých zařízení. "Za touto žádostí se vždy skrývá něco nekalého. Bankovní účty jsou evidované na jméno a v případě, že je váš účet zneužit k trestné činnosti, hrozí i vám trestní stíhání, jelikož trestní zákoník pamatuje i na nedbalostní trestné činy," uzavřela Skoupilová.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály