Dvě nehody během jednoho dne. Řidiči v Moravském Berouně nezvládli jízdu na ledu

Policisté během jednoho dne řešili hned dvě dopravní nehody na území obce Moravský Beroun na Olomoucku. V jednom případě dostal řidič na namrzlé vozovce smyk a po nárazu do stromu skončil v poli, ve druhém případě narazil další řidič do dopravní značky a následně do domu. V obou případech byli řidiči se zraněními převezeni do nemocnice.

K první nehodě vyjížděli policisté na silnici II/440 poblíž obce Moravský Beroun. „Podle zjištěných informací 20letý řidič jedoucí ve směru od obce Dětřichov k Moravskému Berounu nepřizpůsobil rychlost jízdy povaze vozovky a na námraze dostal v levotočivé zatáčce smyk. S autem narazil do stromu a skončil v poli,“ uvedla mluvčí policie Ivana Skoupilová.

Podle ní utrpěl řidič zranění, se kterým byl převezen do nemocnice a dechová zkouška vyloučila přítomnost alkoholu. „Způsobenou hmotnou škodu vyčíslili policisté na 80 tisíc korun,“ doplnila mluvčí.

V druhém případě vyjížděli policisté přímo do obce na ulici Opavská. Osmapadesátiletý řidič Dacie podle policie nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména povětrnostním podmínkám a při průjezdu levotočivou zatáčkou vyjel vpravo mimo komunikaci. „Narazil nejprve do dopravní značky a poté do domu,“ uvedla mluvčí Skoupilová.

Také tento řidič utrpěl zranění, se kterým byl převezen do nemocnice. „Vzhledem ke zranění u něj nebyla provedena dechová zkouška, a proto byl nařízen odběr biologického materiálu,“ vysvětlila Skoupilová.

Policisté předběžně vyčíslili škodu na 170 tisíc korun. „přesné příčiny a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ doplnila.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály