Od soboty pojedou i vlaky mezi Hanušovicemi a Brannou. Vrací se po povodních

Po povodních se opět obnoví provoz na několika železničních tratích. Vrací se vlaky třeba na trati na Šumpersku, od tohoto týdne už jezdí vlaky také mezi Krnovem a Branticemi. Od soboty se obnoví provoz mezi Hanušovicemi a Brannou, jak uvedla Správa železnic.

V Olomouckém kraji se blíží obnovení provozu mezi Hanušovicemi a Brannou. "Jde o součást rychlíkové spojnice Zábřehu na Moravě a Jeseníku. Vlaky se sem budou moct vrátit v sobotu 30. listopadu. Zářijové povodně poškodily na 60 traťových úseků, v tuto chvíli jich zbývá obnovit přibližně desítka," uvedla Správa železnic ke zprovoznění.

Podle Správy železnic byl nejvíce poškozený úsek mezi Krnovem a Branticemi. Odtud pokračují vlaky směrem na Bruntál i Olomouc. Úsek z Krnova přes Jindřichov ve Slezsku ke státní hranici s Polskem mají obnovit na začátku nového týdne.

"Návrat vlaků na trať Milotice nad Opavou – Vrbno pod Pradědem očekáváme až v průběhu příštího roku, tento úsek voda poškodila velmi výrazně," doplnila Správa železnic.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály