Nejen Olomouc. Nextbike stahuje sdílená kola i z Havířova

Sdílená kola provozovatele nextbike se stahují na konci listopadu z Olomouce. Poté, co oznámili úplný konec v Olomouci, odkud firma také pochází, končí i v moravskoslezském Havířově. Tam jsou ale důvody pro konec sdílených kol jiné, než v hanácké destinaci. V sedmdesátitisícovém městě přitom byla sdílená kola oblíbenější co do počtu výpůjček, než v Olomouci.

Na trhu sdílených kol v Olomouci fungovala kola nextbike od roku 2020. Letos na podzim oznámila společnost se sídlem na Bělidlech konec, a to kvůli „nedostatečné podpoře města pro sdílenou mobilitu.“

V Olomouci jsme sdílená kola pod značkou nextbike představili v roce 2020. V tomto městě totiž máme centrálu, ze které řídíme provoz ve všech městech, ve kterých v Česku působíme. Po celou dobu provozu vedeme se zástupci radnice jednání a snažíme se konstruktivně přispívat k rozvoji mikromobility ve městě,“ uvedl CEO nextbike Czech Republic Lukáš Luňák.

Cyklistická sezona sdílených kol s listopadem končí i v ostatních městech, zatímco v dalších 40 městech v příštím roce ale nextbike sezonu na začátku jara obnoví, v Olomouci to tak nebude. Město Olomouc ale není jediné, kde společnost končí s nabídkou sdílených kol. Druhým městem je Havířov v Moravskoslezském kraji, tam ovšem nextbike končí z jiných důvodů.

Z Havířova naše kola po 4 letech stahujeme, protože jsme o pár halířů prohráli ve veřejné soutěži. Za celou dobu našeho působení v Havířově se do aplikace zaregistrovalo 19 558 uživatelů. Celkem tady proběhlo 654 533 výpůjček a společně jste ujeli 1 052 489 km,“ uvedla společnost nextbike v tiskové zprávě.

Podle dat společnosti v Olomouci za stejné čtyři roky proběhlo 314 041 výpůjček a uživatelé ujeli celkem 562 761 km. Nejvyužívanějšími stanicemi byly ty u OC Šantovka, před Krajským úřadem, u kolejí Generála Svobody, na Náměstí Hrdinů a u Hlavního nádraží. Aktuálně je v Olomouci registrováno 16 495 uživatelů, což je oproti Havířovu, kde žije necelých 70 tisíc obyvatel, o tři tisíce uživatelů méně.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály