Nejen Olomouc. Nextbike stahuje sdílená kola i z Havířova

Sdílená kola provozovatele nextbike se stahují na konci listopadu z Olomouce. Poté, co oznámili úplný konec v Olomouci, odkud firma také pochází, končí i v moravskoslezském Havířově. Tam jsou ale důvody pro konec sdílených kol jiné, než v hanácké destinaci. V sedmdesátitisícovém městě přitom byla sdílená kola oblíbenější co do počtu výpůjček, než v Olomouci.

Na trhu sdílených kol v Olomouci fungovala kola nextbike od roku 2020. Letos na podzim oznámila společnost se sídlem na Bělidlech konec, a to kvůli „nedostatečné podpoře města pro sdílenou mobilitu.“

V Olomouci jsme sdílená kola pod značkou nextbike představili v roce 2020. V tomto městě totiž máme centrálu, ze které řídíme provoz ve všech městech, ve kterých v Česku působíme. Po celou dobu provozu vedeme se zástupci radnice jednání a snažíme se konstruktivně přispívat k rozvoji mikromobility ve městě,“ uvedl CEO nextbike Czech Republic Lukáš Luňák.

Cyklistická sezona sdílených kol s listopadem končí i v ostatních městech, zatímco v dalších 40 městech v příštím roce ale nextbike sezonu na začátku jara obnoví, v Olomouci to tak nebude. Město Olomouc ale není jediné, kde společnost končí s nabídkou sdílených kol. Druhým městem je Havířov v Moravskoslezském kraji, tam ovšem nextbike končí z jiných důvodů.

Z Havířova naše kola po 4 letech stahujeme, protože jsme o pár halířů prohráli ve veřejné soutěži. Za celou dobu našeho působení v Havířově se do aplikace zaregistrovalo 19 558 uživatelů. Celkem tady proběhlo 654 533 výpůjček a společně jste ujeli 1 052 489 km,“ uvedla společnost nextbike v tiskové zprávě.

Podle dat společnosti v Olomouci za stejné čtyři roky proběhlo 314 041 výpůjček a uživatelé ujeli celkem 562 761 km. Nejvyužívanějšími stanicemi byly ty u OC Šantovka, před Krajským úřadem, u kolejí Generála Svobody, na Náměstí Hrdinů a u Hlavního nádraží. Aktuálně je v Olomouci registrováno 16 495 uživatelů, což je oproti Havířovu, kde žije necelých 70 tisíc obyvatel, o tři tisíce uživatelů méně.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Olomoucký vrchní soud potvrdil tresty čtveřici lidí za pojistný podvod s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Odpykají si šest až 7,5 roku ve vězení. Majitelé si nechali vilu za pomoci známých podpálit, chtěli získat od pojišťovny 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Vrátnice u svých hlavních bran bude měnit FNOL. Kontejnerové vrátnice už totiž dosluhují. Práce zcela uzavřou pro veškerou dopravu vjezdy Hněvotínská 1 (29. 6. – 1. 7.) a I. P. Pavlova (2. 7. – 4. 7.).
  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Uničov a Jeseník se stanou dějištěm MČR a SR v silniční cyklistice. Šampionát startuje dnes v Uničově časovkami od 11 hodin a závody s hromadným startem jsou v plánu sobotu a neděli v Jeseníku. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály