Nejen Olomouc. Nextbike stahuje sdílená kola i z Havířova

Sdílená kola provozovatele nextbike se stahují na konci listopadu z Olomouce. Poté, co oznámili úplný konec v Olomouci, odkud firma také pochází, končí i v moravskoslezském Havířově. Tam jsou ale důvody pro konec sdílených kol jiné, než v hanácké destinaci. V sedmdesátitisícovém městě přitom byla sdílená kola oblíbenější co do počtu výpůjček, než v Olomouci.

Na trhu sdílených kol v Olomouci fungovala kola nextbike od roku 2020. Letos na podzim oznámila společnost se sídlem na Bělidlech konec, a to kvůli „nedostatečné podpoře města pro sdílenou mobilitu.“

V Olomouci jsme sdílená kola pod značkou nextbike představili v roce 2020. V tomto městě totiž máme centrálu, ze které řídíme provoz ve všech městech, ve kterých v Česku působíme. Po celou dobu provozu vedeme se zástupci radnice jednání a snažíme se konstruktivně přispívat k rozvoji mikromobility ve městě,“ uvedl CEO nextbike Czech Republic Lukáš Luňák.

Cyklistická sezona sdílených kol s listopadem končí i v ostatních městech, zatímco v dalších 40 městech v příštím roce ale nextbike sezonu na začátku jara obnoví, v Olomouci to tak nebude. Město Olomouc ale není jediné, kde společnost končí s nabídkou sdílených kol. Druhým městem je Havířov v Moravskoslezském kraji, tam ovšem nextbike končí z jiných důvodů.

Z Havířova naše kola po 4 letech stahujeme, protože jsme o pár halířů prohráli ve veřejné soutěži. Za celou dobu našeho působení v Havířově se do aplikace zaregistrovalo 19 558 uživatelů. Celkem tady proběhlo 654 533 výpůjček a společně jste ujeli 1 052 489 km,“ uvedla společnost nextbike v tiskové zprávě.

Podle dat společnosti v Olomouci za stejné čtyři roky proběhlo 314 041 výpůjček a uživatelé ujeli celkem 562 761 km. Nejvyužívanějšími stanicemi byly ty u OC Šantovka, před Krajským úřadem, u kolejí Generála Svobody, na Náměstí Hrdinů a u Hlavního nádraží. Aktuálně je v Olomouci registrováno 16 495 uživatelů, což je oproti Havířovu, kde žije necelých 70 tisíc obyvatel, o tři tisíce uživatelů méně.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

  • Pevnost poznání v Olomouci zve děti na letní příměstské tábory
    Tipy

    Pevnost poznání v Olomouci zve děti na letní příměstské tábory

    Hledáte pro své děti smysluplný program na léto, kde nebudou jen sedět u obrazovek, ale zažijí dny plné pohybu, zábavy a objevování? Prázdniny jsou za dveřmi a na příměstských táborech Pevnosti poznání Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého zbývají poslední volná místa.

  • Scene Wellness v areálu Resortu Hodolany usiluje o vaše hlasy v Cenách kraje
    Tipy

    Scene Wellness v areálu Resortu Hodolany usiluje o vaše hlasy v Cenách kraje

    Další ročník Cen Olomouckého kraje je tady. A vy nyní můžete hlasovat, tady je další místo v kategorii Relax a chill. Dnes vám představíme Scene Wellness v areálu Resortu Hodolany.

  • Kvůli horku budou dveře otevírat méně. Ve vozech DPMO jede klimatizace
    Krimi
    Společnost

    Kvůli horku budou dveře otevírat méně. Ve vozech DPMO jede klimatizace

    Především na klimatizaci, ale i opatření související s její účinnosti sází v těchto horkých dnech Dopravní podnik města Olomouce. U klimatizovaných vozidel bude v letních měsících zachován režim otevírání dveří na znamení, který pomáhá udržet příjemnější teplotu uvnitř vozů, sdělila ČTK mluvčí podniku Anna Sýkorová.

  • Platí zákaz rozdělávání ohňů. Vydal jej hejtman
    Společnost

    Platí zákaz rozdělávání ohňů. Vydal jej hejtman

    V Olomouckém kraji platí od dnešního poledne zákaz rozdělávání ohně v přírodě, pálení klestí či používání pyrotechniky. Vyplývá to z rozhodnutí o vyhlášení období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů, které dnes vydal hejtman Ladislav Okleštěk (ANO). 

Nejčtenější

Seriály