SOUTĚŽ: Tradiční česká zabijačka. Vyhrajte vstupenky do letního kina na Mord

Zabijačka se u stařečků na Osoblažsku koná každý rok. Je to jediný den v roce, kdy se sejde celá rodina, aby si zanadávala, pojedla, popila a prostě jenom žila. Tentokrát je ovšem zabijačka prasete Ferdy jiná. V Olomouci budou film Mord v letním kině promítat v neděli 11. srpna od 20:30. S Olomouckým Reportem můžete vyhrát dvě vstupenky. Soutěž byla ukončena.

Mord je celovečerním hraným debutem režiséra Adama Martince, rodáka z Krnova v Moravskoslezském kraji. “Často se na Osoblažsko vracím. Je to fascinující ostrov uprostřed ničeho, je tam daleko z Česka i z Polska. Lidé odtamtud buď odjíždějí, nebo tam žijí celý život. Je to zapomenuté, ale krásné místo, kde žijí krásní lidé,“ vysvětluje režisér filmu, proč svůj příběh zasadil právě sem.

Rodinná sešlost jako prase! Tak by se dala popsat každoroční zabíjačka, která probíhá v jedné rodině a v jedné chalupě stojící v zapadlé vísce na stejně zapadlém Osoblažsku.

Ve filmu je kromě několika profesionálních herců i řada lidí, kteří s hraním zkušenosti nemají. „Neherci svým projevem dodávají filmu autentičnost a jejich interakce s hereckými profesionály může dát za vznik magickým momentům, které nejdou ani napsat, ani sezkoušet. Ti, co s námi do filmu šli, byli úžasní svým nasazením. Dělali vše pro co nejlepší výsledek a to bylo pro naši spolupráci naprosto zásadní. Věřili mi a já jsem se na ně mohl vždy spolehnout,“ dodává režisér.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály