Olomoucká firma M.L.S. Holice vyrobila jubilejní jeden a půl miliontý generátor

V úterý 21. září vyrobila olomoucká firma M.L.S. Holice 1 500 000-tý generátor. Sjel z montážní linky 1 na závodě Sladkovského v 19 hodin a 17 minut a jedná se o TAL 443 A/B s výkonem 88 kVA, který bude součástí dodávky 20 kusů generátorů tureckému zákazníkovi Teksan. Bude sloužit jako záložní zdroj elektrické energie v místě, kde není elektrická síť. 

Jubilejní generátor je pro M.L.S. Holice v posledních měsících už několikátý úspěch. Po stavbě nové haly a úspěšném přesunu výrobního programu velkých vysokonapěťových generátorů z Rumunska na začátku roku 2020 se firma skvěle vyrovnala i s měsíci pandemie covidu. Výroba nebyla přerušena ani na jeden jediný den, nepropouštělo se. Zaměstnancům, kteří se nechali naočkovat, firma přispěla mimořádnou odměnou ve výši 2500 Kč do mzdy. Ty, kteří očkovaní nejsou, pravidelně testuje. Díky tomuto zodpovědnému přístupu se podařilo v zimě 2021 úplně zastavit šíření viru mezi zaměstnanci a za poslední 4 měsíce se objevil pouze 1 nový případ.


M.L.S. Holice vyrábí elektrické generátory v Olomouci od roku 1993. Svůj stotisící generátor vyrobila v roce 2000, miliontý před 9 lety. Pokud bychom všechny dosud vyrobené generátory chtěli odvézt v kamionech, museli bychom naložit 553 918 tun do 25 178 aut. Ty by utvořily souvislou řadu z Olomouce až do Plzně.


Největšímu výrobci elektrických generátorů se daří. Poptávka po výrobcích se stále zvyšuje, mezi stálé zákazníky patří INNIO, Jubaili nebo SDMO a přibývají další. Doba od objednání po vyrobení generátoru ale začíná být příliš dlouhá, i když se pracuje na tři směny. M.L.S. Holice potřebuje rozšířit řady svých zaměstnanců, kterých je už teď víc než 800. „Pro lidi, kteří zvažují změnu práce a chtějí se rozhlédnout po možnostech, pořádáme 27. září a potom 12. a 26. října vždy od 15:30 Kafe s vedoucím výroby, tedy se mnou,” říká sympaťák Patrik Neuman, který řídí výrobu menších generátorů. „Kdokoli má možnost navštívit areál firmy na Sladkovského 43, nahlédnout do výroby a na vlastní oči vidět, jak se vyrábí generátor. Ale hlavně pozná mě, svého „budoucího“ šéfa, a může se mě zeptat na cokoliv. A to je mnohdy víc, než kdyby člověk přečetl 100 inzerátů.”  

Jedna informace ale zajímá všechny zájemce o místo, a to je mzda. V M.L.S. Holice se mzdy navyšují každým rokem, například vloni si zaměstnanci vydělali v průměru o 9% víc než předloni. Od letošního dubna se zvýšila nástupní mzda a nováček si vydělá 25 000 korun hrubého a k tomu má ještě příplatky za odpolední a noční směny. Firma každé tři měsíce vyplácí za dobrou práci bonus. V loňském roce to bylo průměrně 34 tisíc korun na zaměstnance. Samozřejmostí jsou benefity, jako je příspěvek na penzijní připojištění nebo vitamínové balíčky, dotované obědy, 5 týdnů dovolené a investice do  rozvoje a vzdělávání.

„Mnoho lidí zůstává ve stávající práci, i když jsou nespokojení. Mají obavy, jak by si sedli s novými kolegy, jaké by je čekalo přivítání,“ říká Patrik Neuman. „U nás strach mít nemusí. Lidi drží při sobě, nováčkům pomáhají, poradí. Teď o víkendu jsme se sešli mimo práci na hřišti v Holici, zahráli si fotbal, blbli s dětmi. To by se ve firmě, kde se necítíte dobře, nedělo.”

Olomoucká firma M.L.S Holice je největším průmyslovým zaměstnavatelem v olomouckém regionu. Je nástupcem olomoucké pobočky MEZ a v roce 2017 se stala součástí japonské korporace Nidec. Své produkty vyváží do celého světa a vy můžete být součástí její výroby. O možnostech nové kariéry v M.L.S. Holice a o firmě samotné se více dozvíte na www.mls.cz/kariera

Související

  • Olomoucké generátory napájejí AI svět. M.L.S. Holice zažívá mimořádný boom
    Tipy

    Olomoucké generátory napájejí AI svět. M.L.S. Holice zažívá mimořádný boom

    Olomoucká společnost M.L.S. Holice zažívá období mimořádného růstu. Firma, která vyrábí průmyslové alternátory a generátory pro zákazníky po celém světě, dnes těží především z masivního rozvoje datových center a nástupu umělé inteligence. Společnost aktivně řeší významné nábory nových zaměstnanců.

  • SOUTĚŽ: Dobývání hradu Plumlov. Uskuteční se bitva o hrad nebo rytířský turnaj
    Tipy

    SOUTĚŽ: Dobývání hradu Plumlov. Uskuteční se bitva o hrad nebo rytířský turnaj

    Dobývání hradu Plumlov. To je název akce, která se na stejnojmenném hradu a zámku uskuteční od 4. do 6. července. Těšit se můžete na bitvu o hrad nebo dětský Rytířský turnaj malých hrdinů. Olomoucký Report má pro vás soutěž, ve které můžete vyhrát rodinné vstupné.

  • Vyberte nejkrásnější místa a zážitky při cestování po Olomouckém kraji
    Tipy

    Vyberte nejkrásnější místa a zážitky při cestování po Olomouckém kraji

    Letní sezóna startuje, a tak je ideální čas podpořit vaše nejoblíbenější tipy na výlety, zážitkové programy nebo pohodovou dovolenou. Hlasování o prestižní Ceny Olomouckého kraje v oblasti cestovního ruchu 2026 právě běží a o titul se v každé kategorii uchází pětice jedinečných finalistů. Rozhodněte svými hlasy, kdo získá letošní prvenství.

  • Olomouckou Olympii ovládnou Mimoni! Mimoňská monster párty zahájí prázdniny
    Tipy

    Olomouckou Olympii ovládnou Mimoni! Mimoňská monster párty zahájí prázdniny

    Konec školního roku, začátek prázdnin a den plný smíchu, soutěží i žlutomodré atmosféry. Obchodní centrum Olympia Olomouc zve děti, rodiče i všechny malé i velké fanoušky Mimoňů na Mimoňskou monster párty 2026, která promění pátek 26. června v pořádnou dávku prázdninové zábavy.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály