Na D1 neprojedete. Kvůli nehodě tří aut stojí doprava u Kojetína
Provoz na dálnici D1 mezi Kroměříží a Kojetínem na Přerovsku zastavila dnes časně ráno nehoda. Oba jízdní pruhy ve směru na Prahu blokuje převrácený kamion. Vyplývá to z informací zveřejněných Národním dopravním informačním centrem a policií na síti X. Hasiči na facebooku uvedli, že na dálnici havaroval kamion a dvě dodávky, přičemž dva lidé utrpěli zranění. Ve směru na Ostravu je dálnice průjezdná jedním pruhem.
Nehoda se stala na 254. kilometru dálnice ve směru na Prahu krátce před 4:00. "Střetly se zde jeden kamion a dvě dodávky. Vzhledem k rozsahu nehody a množství trosek musela být dálnice ve směru na Prahu zcela uzavřena," uvedl mluvčí krajských hasičů Kamil Tlušťák.
Při nehodě podle něj utrpěli zranění dva lidé, kteří byli v době příjezdu hasičů mimo vozidla. "Zasahující jednotky u vozidel provedly protipožární opatření. Kvůli silnému úniku provozních kapalin z poškozených vozidel hasiči zasypali vozovku sorbentem, z kamionu zároveň odčerpávali naftu. Odstranění následků nehody a odtah havarovaných vozidel zaberou nejméně několik dalších hodin," doplnil před 8:00 mluvčí.
Příčinami a okolnostmi nehody se zabývají policisté. Uzavřený úsek dálnice lze objíždět po souběžné silnici I/47 přes kroměřížské místní části Postoupky a Hradisko a obec Bezměrov na Kroměřížsku. Na dálnici je možné se vrátit na exitu 253 u Kojetína.