Nová lávka přes řeku Bystřici. Využívat ji mohou olomoučtí chodci i cyklisté

Na novou lávku přes řeku Bystřici se mohou těšit chodci i cyklisté v Olomouci. Lávka propojí ulice Kaštanova a Na Bystřičce. Stávající lávku ve špatném stavu nahradí dvacet sedm metrů dlouhý a pět metrů široký most. Stavba má začít v polovině května. Informoval o tom tiskový mluvčí města Olomouce Jan Horejš.

Práce mají zahrnout nejen samotnou výstavbu lávky, ale i budování nových opěrných nábřežních zdí. „Zajímavostí je, že lávkou bude veden parovod a kabely optických sítí,“ uvedl Horejš. Právě z tohoto důvodu podle něj musí být práce prováděny mimo topnou sezonu.

„Současně lávku napojíme na čtyři trasy cyklostezek. Součástí projektu bude i úprava napojení chodníků pro pěší a míst pro přecházení v křižovatce na pravém břehu,“ uvedl náměstek primátorky Miloslav Tichý (ANO). Dodal také, že v současnou chvíli probíhá projektová příprava na opravu silnice v Kaštanově ulici, a to nejen jejího povrchu, ale i inženýrských sítí.

Součástí úpravy ulice má být podle tiskového mluvčího i vytvoření nového přechodu pro chodce. Ten je v místě nyní vyznačen pouze dočasně. „Momentálně je v plánu dokončit přípravy rekonstrukce Kaštanovi ulice, samotná realizace by mohla začít v příštím roce,“ zakončil náměstek.

Otevření nové lávky přes řeku Bystřici se plánuje už na letošní listopad. Náklady mají podle informací od Horejše dosahovat až 26,5 milionu korun. Projekt podpoří dotace.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály