ANKETA: Žhavá léta v Olomouci zpříjemní mlžítka. Co na to říkají místní

V příštím roce mají na Horním náměstí vzniknout ochlazovací mlžítka. Město tak chce lidem zpříjemnit horké dny na rozpáleném náměstí. Nyní je jediná vodní plocha na náměstí v podobě Arionovy kašny vedle Sloupu Nejsvětější Trojice. To se má ale příští léto změnit. Report zjišťoval, co na zavedení mlžítek říkají Olomoučané.

Adéla, 31 let, živnostník

Ta mlžítka jsou super věc. Myslím si, že to bude mít nějaký přínos, pokud to klapne. V parku by to bylo fajn zavést. A asi i někde na náměstí nebo tam, kde se pohybuje nejvíc lidí. Informaci, že se mají v Olomouci zavádět jsem vůbec nezaznamenala.

Karel, 54 let, nezaměstnaný

Mlžítka doporučuji. Je to opravdu dobrá věc. Určitě bych tyto zařízení ocenil na náměstí, protože tam není žádný stín a je to tam jako výheň. A pak třeba i v parku. Upřímně ani nevím, že by se tato zařízení měla v Olomouci zavádět, to slyším poprvé.

Eliška, 34 let, lékařka

Mlžítka jsou za mě perfektní. Ocenila bych je určitě tam, kde je nejmíň stromů. To znamená na náměstí, kde se opravdu nedá kam schovat do stínu. A že se mají v Olomouci mlžítka zavádět jsem věděla, už jsem o tom četla.

František, 74 let, důchodce

Myslím si, že jsou mlžítka prospěšná. Obzvlášť v dnešní době, kdy se trvale zvyšuje teplota a lidi s tím mají problém. Bylo by skvělé mít tato zařízení tam, kde je největší kapacita lidí. Takže u nádraží, náměstí nebo u obchodních domů. Že se má něco takového zavádět jsem slyšel, ale jenom opravdu málo.

Adéla, 20 let, nezaměstnaná

Myslím si, že jsou ta mlžítka dobrá, když je velké vedro. Lidi to osvěží. Třeba malé děti když si hrají nebo taky i starší lidi. Když u sebe člověk zrovna nemá lahev vody nebo se někomu začne motat hlava, tak si může vlézt do té mlhy. Osvěží se tak a neomdlí třeba někde na ulici. Dala bych je třeba k Letňáku, před Šantovku nebo na nějaká hřiště. Ale vůbec jsem o tom nevěděla, že se se má něco takého zavádět.

Jan, 22 let, obráběč kovů

Za mě je to super nápad. Na léto, když se to dá do Smetanových sadů, na náměstí nebo na Flóru, tak to může být určitě super. Dal bych to někde, kde je víc lidí naráz. Třeba na tržnici je hodně lidí, ale tam je to takové, že tam jezdí spíš víc aut. Takže asi záleží, kde by to bylo nejprospěšnější. O tom, že se má něco takového dělat v Olomouci jsem zatím četl jen jeden článek. Něco by mělo být na náměstí, ale nic jsem tam neviděl.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKO
    Radnice v Litovli na Olomoucku plánuje v létě začít s dlouho připravovanou opravou Svatojánského mostu, do jehož konstrukce několik let zatéká. Více.
  • OLOMOUC
    Terčem vandalů je restaurace Terasa a její okolí na jezerech Poděbrady u Olomouce. V posledních dnech tu řešili provozovatelé poničené zábradlí u schodů či vyvrácené cedule. Nově se tým projektu Olomoucké Poděbrady rozhodl, že už proto nebude místo vylepšovat, ale jen udržovat. Více.
  • PŘEROV
    Konec jedné éry v Přerově: Kazeto po necelém století končí s výrobou kufrů. Přerovská společnost Kazeto na jaře ukončila tradiční výrobu lepenkových kufrů a krabic, kterou se zabývala od 30. let minulého století. Kvůli slábnoucí poptávce. O práci nyní přišlo 10 z posledních 15 zaměstnanců.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály