Amazon buduje v Kojetíně distribuční centrum, zaměstná v něm přes 2000 lidí

Internetový prodejce Amazon buduje v Kojetíně na Přerovsku nové distribuční centrum, ve kterém vznikne více než 2000 pracovních míst. Stavba logistického centra bude v průmyslovém parku na kraji Kojetína dokončena příští rok, jeho plné zprovoznění je naplánováno na rok 2023. Firma Amazon už zahájila nábor prvních zaměstnanců, zatím hlavně specialistů. Nábor pracovníků, kteří budou v Kojetíně zpracovávat objednávky zákazníků, je naplánován na druhé čtvrtletí 2022. Dnes tuto informaci potvrdil generální manažer společnosti Amazon pro Českou republiku Michal Šmíd.

Společnost Amazon pomocí nového distribučního centra v Kojetíně podle Šmída rozšíří nabídku produktů a podpoří rostoucí počet nezávislých malých podniků, které prostřednictvím jejího e-shopu prodávají své zboží. Zaměstnanci centra budou připravovat, balit a odesílat zákazníkům drobné položky, jako jsou knihy, elektronika a spotřební zboží. Provoz v Kojetíně bude vybaven moderní technologií včetně robotických jednotek. To zkrátí čas zpracování objednávek.

"Tato nová investice je dalším důkazem našeho závazku vůči lidem a komunitám v České republice. Vytvořením nových stálých pracovních míst dokážeme lépe reagovat na rostoucí poptávku zákazníků. Nová pracovní místa doplní 4000 stálých pracovních míst, které jsme již v Česku vytvořili, a to je výsledek, na který jsme pyšní," uvedl Šmíd.

Podle starosty Kojetína Leoše Ptáčka je průmyslový park na pozemcích bývalého cukrovaru velkým přínosem pro město, které se dlouhodobě potýká s odchodem mladých lidí. Kojetínská radnice do občanské vybavenosti podle Ptáčka v posledních letech investovala stovky milionů korun, aby město pro mladé rodiny zatraktivnila.

"Přivést do města významného zaměstnavatele je další velmi podstatný střípek do mozaiky, na které několik let usilovně pracujeme. Vnímám jako bonus, že se jedná o stavbu na brownfieldu bez záboru orné půdy, a že jde právě o Amazon, světového lídra trhu internetového obchodu. Jsem také spokojený, že díky novému průmyslovému parku a navazujícím projektům dostanou práci tisíce lidí," podotkl Ptáček.

Americký koncern Amazon je největším internetovým obchodem na světě, spolu s firmami Google, Apple a Microsoft patří k takzvané velké čtyřce technologických firem světa. V České republice Amazon působí od roku 2013, celkem investoval přes 26 miliard korun. První distribuční centrum Amazonu bylo v Česku otevřeno v roce 2015 v obci Dobrovíz. V tuzemsku nyní společnost zaměstnává přes 4000 lidí.

Související

  • Máme důstojné zázemí pro společenské akce, říká starosta Dolan po rekonstrukci sokolovny
    Společnost

    Máme důstojné zázemí pro společenské akce, říká starosta Dolan po rekonstrukci sokolovny

    Obyvatelům Dolan u Olomouce od soboty slouží nově zrekonstruovaná sokolovna. Stoletá budova procházela od května 2024 celkovou rekonstrukcí a po dvou letech je hotovo. Starosta Dolan Rudolf Pečinka (ODS) se pro Report podělil, co všechno rekonstrukce obci přinese a jaký symbol nese plastika kohouta od sochaře Jana Dostála.

  • Rekonstrukcí projde zámecká věž v Hranicích. Práce potrvají do konce roku
    Společnost

    Rekonstrukcí projde zámecká věž v Hranicích. Práce potrvají do konce roku

    Zámek v Hranicích na Přerovsku, který v současné době slouží jako sídlo městského úřadu, bude mít opravenou věž. První část obnovy přijde na víc než 15 milionu korun a skončit má na konci letošního roku. Druhou etapou bude oprava fasády.

  • Pozemek i s kaplí teď patří obci. Štarnovskou památku čeká rekonstrukce
    Společnost

    Pozemek i s kaplí teď patří obci. Štarnovskou památku čeká rekonstrukce

    Stát bezúplatně převedl obci Štarnov na Olomoucku pozemek s kaplí Panny Marie Bolestné, která je evidována jako kulturní památka. Obec se díky tomu bude moci pustit do plánovaných oprav kaple. ČTK to sdělil Zdeněk Nevělík z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

  • Úbytek dárců krve řeší FN Olomouc novou kampaní. Objeví se i v MHD
    Zdraví
    Společnost

    Úbytek dárců krve řeší FN Olomouc novou kampaní. Objeví se i v MHD

    Prázdný vak na krev, onkologicky nemocné dítě, nemocniční chodba a jediné slovo: DOŠLA. Fakultní nemocnice Olomouc spouští novou apelativní kampaň, kterou chce upozornit na stále klesající počet dobrovolných dárců krve a zároveň motivovat veřejnost k darování v období, kdy bývají zásoby krve každoročně nejkritičtější.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Olomouc se i nadále chystá na dopravní omezení. Několik desítek už běží, další se chystají. Důvody pro uzavírky částečné i úplné jsou různé, najdete mezi nimi festival, opravy i budování nových přechodů. Na která místa si dát pozor? 
  • OLOMOUC
    Začátkem června se otevřela zrekonstruovaná plocha starého autobusáku na olomoucké tržnici. Opravená část okolo zastávek se po dešti ukázala jako vadná, když se na ni vytvořily hrbolky. Město o problému ví a chystá se rychlá náprava. Více.
  • OLOMOUCKO
    Na změny v cestování se budou muset připravit cestující v Uničově. Příští pondělí 22. června bude zahájena celková rekonstrukce tamního autobusového nádraží. Zahájení prací bude znamenat změny v polohách zastávek. Více.

Nejnovější

  • Začíná mistrovství světa ve fotbale. Kde sledovat zápasy českého týmu v Olomouci?
    Sport

    Začíná mistrovství světa ve fotbale. Kde sledovat zápasy českého týmu v Olomouci?

    Po dlouhých 20 letech se na mistrovství světa ve fotbale představí také Česká republika. Světový šampionát letos hostí Kanada, USA a Mexiko, a tak se většina utkání odehraje v našich nočních hodinách. I přes tento fakt budou některé olomoucké podniky vysílat noční utkání našich fotbalistů, třeba hned to úvodní s Jižní Koreou v pátek od 4:00. Tady je přehled, kam můžete zajít.

  • Druhý odchod ze Sigmy, obránce Jiří Sláma je do Jablonce
    Sport

    Druhý odchod ze Sigmy, obránce Jiří Sláma je do Jablonce

    Druhý hráč základní jarní sestavy opustil SK Sigma Olomouc. Po přestupu záložníka Danijela Šturma do Slavie Praha odchází také obránce Jiří Sláma. O jeho přestupu do Jablonce hanácký klub informoval na svém webu.

  • Řidič autobusu havaroval se třemi promile. Soud posuzuje případ z Žeravic
    Krimi

    Řidič autobusu havaroval se třemi promile. Soud posuzuje případ z Žeravic

    Řidič autobusu MHD, který koncem března havaroval v přerovské místní části Žeravice s téměř třemi promile alkoholu, se zodpovídá z ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté mu podezření sdělili ve zkráceném řízení a případ nyní posuzuje Okresní soud v Přerově, řekl dnes ČTK policejní mluvčí Libor Hejtman. Vyjádření soudu ČTK zjišťuje.

  • Loni podávali stížnost, letos se dohodli. Organizátoři SunRice mají spolupráci s policií
    Krimi

    Loni podávali stížnost, letos se dohodli. Organizátoři SunRice mají spolupráci s policií

    Organizátoři hudebního festivalu SunRice, který se uskuteční v červenci v Lipové-lázních na Jesenicku, se po loňských sporech ohledně četnosti policejních kontrol dohodli s policií na spolupráci, vzájemné koordinaci a komunikaci. 

Nejčtenější

Seriály