VIDEO: Našli víc než třičtvrtě tuny munice. Cestu policie uzavřela

Aktualizováno

U střelnice v olomoucké části Černovír se našlo víc než 750 kilogramů munice. Na místě čtvrtečního nálezu zasahují pyrotechnici, oblast je nyní uzavřená, informovala policie na síti X. Munici tu našli policisté ve čtvrtek po 19. hodině večerní.

"Policejní hlídka si na místo přivolala policejní pyrotechniky. Ti z důvodu bezpečnosti a velkého množství nalezené munice (přes 750 kg) rozhodli, že ji není možné převézt okamžitě. Místo proto bylo až do ranních hodin střeženo. Jelikož k nálezu došlo v neobydlené oblasti, nebyla nutná evakuace a veřejnosti nehrozilo žádné nebezpečí," informovala v pátek odpoledne mluvčí Policie ČR Ivana Skoupilová. 

Na místě byly dělostřelecké granáty různých rozměrů, náboje, dělostřelecké zapalovače a miny z období první republiky, 2. světové války a z poválečného období. "Střelivo o menší velikosti bylo odpáleno na bezpečném místě a v dostatečné vzdálenosti tak, aby nedošlo ke škodě na majetku. Větší kusy si pyrotechnici odvezou k dalšímu odbornému zlikvidování," popsala Skoupilová.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály