VIDEO: Stavba Franze Josefa pokračuje. Podívejte se

Zásadní krok ve stavbě pavilonu. Tak hodnotí Fakultní nemocnice Olomouc včerejší zásah při stavbě pavilonu Franz Josef. Největší projekt v historii nemocnice získal pevné základy díky téměř 70 domíchávačům, které během jediného dne přivezly na staveniště přibližně 600 m³ betonu. Tento proces se bude opakovat celkem osmkrát.

Celková základová deska stavby bude tvořena 2 600 m³ betonu a 650 tunami oceli. Staveniště o rozměrech 80 x 105 metrů dosahuje hloubky až osm metrů pod zemský povrch. Nad staveništěm se již tyčí první ze tří plánovaných jeřábů, který dosahuje výšky 62 metrů.

Po vytvrzení betonových základů budou následovat betonáže stěn a sloupů třetího podzemního podlaží. Následně budou položeny stropní ocelové průvlaky a předpjaté dutinové panely. Tento proces se zopakuje celkem pětkrát, až do dokončení střechy.

Projekt pokračuje bez jakýchkoli komplikací a přesně podle harmonogramu. Dokončení moderního pavilonu je plánováno na jaro roku 2028. Nová budova nabídne 273 lůžek, moderní operační sály, urgentní příjem a nejnovější diagnostické technologie.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

  • Plumlov i Poděbrady už jsou ke koupání. Aspoň podle kvality vody
    Zdraví

    Plumlov i Poděbrady už jsou ke koupání. Aspoň podle kvality vody

    Hygienici v Olomouckém kraji spustili testování vody, podle prvních letošních rozborů je voda ve štěrkopískových jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě vhodná ke koupání, sdělila dnes ČTK mluvčí olomoucké krajské hygienické stanice Markéta Koutná. Obě tradiční místa budou hygienici monitorovat po celé léto, častěji se přitom zaměří na přehradu v Plumlově.

  • Kvalita vody v Plumlovské přehradě se dál zhoršuje. Hygiena varuje před koupáním
    Zdraví

    Kvalita vody v Plumlovské přehradě se dál zhoršuje. Hygiena varuje před koupáním

    Kvalita vody ve vodní nádrži Plumlov nedaleko Prostějova je nadále zhoršená, hygienici ji označují stupněm tři z pětibodové škály. Poslední vzorky vody odebírali v přehradě v pondělí, výsledky zveřejnili dnes na svých stránkách. Tento týden kontrolovali také kvalitu vody ve štěrkopískových jezerech Poděbrady u Olomouce, tam je čistá.

  • Průjmy, horečka a křeče v břiše. Hygienici varují před bakterií z nedopečeného masa
    Zdraví

    Průjmy, horečka a křeče v břiše. Hygienici varují před bakterií z nedopečeného masa

    S nástupem teplých dní se zvyšuje popularita venkovního grilování, což s sebou přináší zdravotní rizika. Krajská hygienická stanice (KHS) Olomouckého kraje proto varuje před nejčastější bakteriální střevní infekcí v Evropské unii i Česku – kampylobakteriózou. Letní teploty poskytují bakteriím ideální podmínky k přežívání a přenosu.

Seriály