Vaše krev byla právě podána pacientovi. Transfuzka rozesílá SMS zprávy dárcům

Byli jste darovat krev? Pokud jste darovali krev na olomoucké transfuzce, od nového roku na vás čeká novinka. Transfuzní oddělení teď rozesílá zprávy dárcům, pokud jejich krev doputuje k pacientovi.

"Všem, kteří přišli v posledních týdnech darovat plnou krev přijde smska v momentě, kdy transfuzní přípravek opouští naše oddělení. Ladíme ještě provozní chybičky, ale brzy se svojí smsky dočkají i dárci přístrojových odběrů," informovala olomoucká transfuzka.

Se začátkem roku 2025 tak i dárci vědí, že jejich krev zdravotníci právě použili u pacienta. SMS zprávy s informací o použití darované krve dostávají už dárci i v jiných nemocnicích, třeba z brněnské nemocnice.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Olomoucký vrchní soud potvrdil tresty čtveřici lidí za pojistný podvod s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Odpykají si šest až 7,5 roku ve vězení. Majitelé si nechali vilu za pomoci známých podpálit, chtěli získat od pojišťovny 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Vrátnice u svých hlavních bran bude měnit FNOL. Kontejnerové vrátnice už totiž dosluhují. Práce zcela uzavřou pro veškerou dopravu vjezdy Hněvotínská 1 (29. 6. – 1. 7.) a I. P. Pavlova (2. 7. – 4. 7.).
  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Uničov a Jeseník se stanou dějištěm MČR a SR v silniční cyklistice. Šampionát startuje dnes v Uničově časovkami od 11 hodin a závody s hromadným startem jsou v plánu sobotu a neděli v Jeseníku. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

  • Kvalita vody v Plumlovské přehradě se dál zhoršuje. Hygiena varuje před koupáním
    Zdraví

    Kvalita vody v Plumlovské přehradě se dál zhoršuje. Hygiena varuje před koupáním

    Kvalita vody ve vodní nádrži Plumlov nedaleko Prostějova je nadále zhoršená, hygienici ji označují stupněm tři z pětibodové škály. Poslední vzorky vody odebírali v přehradě v pondělí, výsledky zveřejnili dnes na svých stránkách. Tento týden kontrolovali také kvalitu vody ve štěrkopískových jezerech Poděbrady u Olomouce, tam je čistá.

  • FN Olomouc pořádá festival pro pacienty s rakovinou. Akce navazuje na Olomouc (o)žije
    Zdraví

    FN Olomouc pořádá festival pro pacienty s rakovinou. Akce navazuje na Olomouc (o)žije

    Přímo pod okny Onkologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc se letos poprvé uskuteční unikátní kulturní festival s názvem Onkologie (o)žije. Akce, která navazuje na dřívější projekt Olomouc (o)žije, proběhne od 23. do 27. června 2025 a nabídne pacientům i návštěvníkům hudbu, lidskost a povzbuzení v těžkém životním období.

  • Miminka ve fakultce hlídají nové monitory životních funkcí. I díky sbírce
    Zdraví

    Miminka ve fakultce hlídají nové monitory životních funkcí. I díky sbírce

    Olomoucká fakultní nemocnice má další technologickou novinku. Na novorozenecké oddělení zamířilo 14 monitorů vitálních funkcí, které pomáhají nejmenším pacientům. Monitory pomůžou sledovat životní funkce a umožní lékařům i sestrám okamžitě reagovat na jakékoliv změny u dětí.

Seriály