Rostou čísla počtu nemocných. Nejvyšší počty lidí s chřipkou jsou na Prostějovsku

V prvním týdnu nového roku se zvýšil počet nemocných v Olomouckém kraji. Podle Krajské hygienické stanice narostl počet lidí s respiračním onemocněním o víc než třicet procent. Nejvíce nemocných evidují hygienici v okrese Prostějov.

Nejvyšší nemocnost evidujeme v okrese Prostějov, kde činí 1 243 případů na 100 000 obyvatel. Naopak nejméně případů hlásí okres Jeseník, a to pouze 141,“ uvedla Andrea Škurková, ředitelka protiepidemického odboru.

Nejvíce nemocných evidují hygienici mezi dětmi ve věku do pěti let, nejméně nemocných pak mezi seniory nad 65 let. „K dnešnímu dni evidujme 1 případ chřipkového onemocnění s klinicky závažným průběhem,“ informovala mluvčí Krajské hygienické stanice Olomouc Markéta Koutná.

Hygienici evidují také 27 nových případů onemocnění Covid-19, což je o 7 případů více než v předchozím týdnu. „Nejvyšší počty nových případů hlásíme z okresu Olomouc, konkrétně 15. Na druhou stranu z Jesenicka nebyl hlášen žádný nový případ,“ upřesnila Škurková a dodala: „Přestože počet případů mírně vzrostl, žádný hromadný výskyt onemocnění evidován nebyl.“

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

  • Plumlov i Poděbrady už jsou ke koupání. Aspoň podle kvality vody
    Zdraví

    Plumlov i Poděbrady už jsou ke koupání. Aspoň podle kvality vody

    Hygienici v Olomouckém kraji spustili testování vody, podle prvních letošních rozborů je voda ve štěrkopískových jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě vhodná ke koupání, sdělila dnes ČTK mluvčí olomoucké krajské hygienické stanice Markéta Koutná. Obě tradiční místa budou hygienici monitorovat po celé léto, častěji se přitom zaměří na přehradu v Plumlově.

  • Pacientům nabízí špičkovou péči i nejmodernější přístroje. Fakultka představí radiologii
    Zdraví

    Pacientům nabízí špičkovou péči i nejmodernější přístroje. Fakultka představí radiologii

    Radiologická klinika Fakultní nemocnice Olomouc otevírá veřejnosti své dveře. Den otevřených dveří plánuje ve čtvrtek 14. května od 14 hodin. O prevenci budou vyprávět lékaři s mnoha zkušenostmi, naučí vás i samovyšetření. Prohlédnout si budete moct i nejmodernější zařízení.

  • Na radnici proběhlo darování krve. Podpořit je přišel i šermíř Jurka
    Zdraví

    Na radnici proběhlo darování krve. Podpořit je přišel i šermíř Jurka

    Na olomoucké radnici tekla krev. Prvodárci nebo pravidelní dárci mohli krev poprvé darovat v historické budově radnice. Událost „Pomáhej srdcem. Daruj krev na radnici“ uspořádal Magistrát města Olomouce ve spolupráci s Transfuzním oddělením Fakultní nemocnice Olomouc (FN Olomouc).

Seriály