Rostou čísla počtu nemocných. Nejvyšší počty lidí s chřipkou jsou na Prostějovsku

V prvním týdnu nového roku se zvýšil počet nemocných v Olomouckém kraji. Podle Krajské hygienické stanice narostl počet lidí s respiračním onemocněním o víc než třicet procent. Nejvíce nemocných evidují hygienici v okrese Prostějov.

Nejvyšší nemocnost evidujeme v okrese Prostějov, kde činí 1 243 případů na 100 000 obyvatel. Naopak nejméně případů hlásí okres Jeseník, a to pouze 141,“ uvedla Andrea Škurková, ředitelka protiepidemického odboru.

Nejvíce nemocných evidují hygienici mezi dětmi ve věku do pěti let, nejméně nemocných pak mezi seniory nad 65 let. „K dnešnímu dni evidujme 1 případ chřipkového onemocnění s klinicky závažným průběhem,“ informovala mluvčí Krajské hygienické stanice Olomouc Markéta Koutná.

Hygienici evidují také 27 nových případů onemocnění Covid-19, což je o 7 případů více než v předchozím týdnu. „Nejvyšší počty nových případů hlásíme z okresu Olomouc, konkrétně 15. Na druhou stranu z Jesenicka nebyl hlášen žádný nový případ,“ upřesnila Škurková a dodala: „Přestože počet případů mírně vzrostl, žádný hromadný výskyt onemocnění evidován nebyl.“

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály