Počet lidí s respiračními virózami v Olomouckém kraji opět klesl

Počet lidí s akutními respiračními infekcemi v Olomouckém kraji za uplynulý týden opět klesl, hygienici zaznamenali 1933 případů na 100 tisíc obyvatel. V mezitýdenním srovnání je to o 4,5 procenta méně. Nadále je však v kraji překročený epidemický práh, který je v rozmezí 1600 až 1800 případů na 100 tisíc obyvatel. Dnes to řekla mluvčí olomoucké krajské hygienické stanice Markéta Koutná. Hygienici proto apelují na obezřetnost a prevenci.

"Nejvyšší nemocnost je hlášena v okrese Šumperk, naopak nejméně případů evidujeme v okrese Přerov. Nejvíce nemocných evidujeme mezi dětmi do pěti let a nejméně mezi seniory nad 65 let," uvedla Koutná. Aktuálně je v kraji evidováno 131 případů chřipky na 100 tisíc obyvatel, v mezitýdenním srovnání jich je o bezmála 49 procent méně. "K dnešnímu dni bylo v kraji zaznamenáno 37 případů chřipky s klinicky závažným průběhem, z nichž sedm skončilo úmrtím. Převážná většina případů je způsobena chřipkou typu A," podotkla Koutná.

V uplynulém týdnu bylo v Olomouckém kraji nahlášeno 14 nových případů onemocnění covid-19, což je o pět případů méně než v předchozím týdnu. Nejvíce nákaz bylo zaznamenáno v okrese Šumperk, a to sedm.

Vzhledem k nepříznivé epidemické situaci a zvýšenému riziku nákazy apelují hygienici na dodržování preventivních opatření, mezi které patří důkladné mytí rukou, izolace při příznacích, je také dobré vyhýbat se větším skupinám lidí.

Některé nemocnice v kraji díky poklesu počtu respiračních viróz v populaci zrušily zákaz návštěv. Bez omezení nyní mohou lidé navštěvovat pacienty například na lůžkových odděleních Fakultní nemocnice Olomouc.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály