Pacienti i dárci krve oceňují změny. Prostějovské oddělení prošlo rekonstrukcí

Hematologicko-transfuzní oddělení v Nemocnici AGEL Prostějov prošlo rozsáhlou rekonstrukcí. Nové prostory tak může využívat personál, ale zejména pacienti a dárci. Podle mluvčí skupiny AGEL Radky Miloševské jde o jednu z nejvýznamnějších modernizací v nemocnici za poslední čtyři roky.

Na oddělení vznikla nová moderní hematologická ambulance, která zahrnuje vyšetřovnu lékaře a zákrokový sál, který slouží k odborným zákrokům, jako je trepanobiopsie a sternální punkce.

„Mou vizí je další rozvoj klinické hematologie a poskytované ambulantní péče v rámci hematologicko-transfúzního oddělení prostějovské nemocnice. V loňském roce jsme zde otevřeli ambulanci s malým stacionářem, která je zaměřena na ambulantně prováděné výkony, zejména odběry kostní dřeně," uvedl primář oddělení Michal Řiháček.

"Nově jsme schopni pacientům z Prostějova a okolí zajistit ambulantní podání krevní transfúze a intravenózního železa a provádíme implantace žilních portů. V rámci transfúzní služby bychom se rádi ve spolupráci s kolektivem AGEL Transfúzní služby podíleli na mobilních odběrech krve,“ dodal.

Stacionář si podle personálu pochvalují také pacienti. "Odpadá totiž nutnost hospitalizace, což je pro ně velká úleva. Zároveň nám tento systém umožňuje efektivnější využití kapacit," uvedla vrchni sestra oddělení Eva Auxtová.

Výraznou proměnou prošla také čekárna pro dárce krve. Personál může využívat novou kuchyňskou linku s vestavěnou myčkou a lednicí, zatímco pro pacienty přináší větší komfort zejména omyvatelné židle. „Každá změna má velký dopad na všechny, kdo prostory navštěvují. Díky rekonstrukci jsme vytvořili prostory, které jsou praktické, funkční a zároveň příjemné,“ dodala Auxtová.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály