Nová ordinace v Přerově začala přijímat pacienty. Město láká lékaře dotacemi a stipendii

Přerov poskytuje finanční podporu lékařům i studentům medicíny formou dotací a stipendií. Díky tomu byla otevřena nová ordinace, která již začala přijímat pacienty a zapojí se do vzdělávání budoucích praktických lékařů.

„Chceme, aby byla lékařská péče dostupná pro všechny. Proto jsme opakovaně nabídli praktikům, zubařům a letos nově i pediatrům podporu formou dotace, která pro letošní rok činila 600 tisíc korun pro každého z nich,“ vysvětlil primátor města Petr Vrána (ANO). Budoucí stomatologové mohou od města získat stipendium – studenti čtvrtého a pátého ročníku mohou za oba akademické roky získat až 600 tisíc korun, žadatelé v pátém ročníku až 300 tisíc korun.

„Letos v létě jsme rovněž poskytli individuální dotaci na rozšíření zdravotnického centra MUDr. Denisa Vitásková, které finanční prostředky z dotace použilo na dokončení třetí ordinace a čekárny s recepcí,“ řekl náměstek primátora Vladimír Lichnovský (ANO). Nová ordinace se v Přerově už otevírá. „Od pondělí 18. listopadu jsme oficiálně spustili příjem nových pacientů. Těch může být v budoucnu až dva tisíce,“ uvedla Denisa Vitásková, vedoucí lékařka střediska, jež se bude podílet také na vzdělávání nových praktických lékařů.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály