Miminka ve fakultce hlídají nové monitory životních funkcí. I díky sbírce

Olomoucká fakultní nemocnice má další technologickou novinku. Na novorozenecké oddělení zamířilo 14 monitorů vitálních funkcí, které pomáhají nejmenším pacientům. Monitory pomůžou sledovat životní funkce a umožní lékařům i sestrám okamžitě reagovat na jakékoliv změny u dětí.

Monitory vitálních funkcí zakoupila nemocnice i díky sbírce Zázraky zrození, která vloni vynesla bezmála 900 tisíc korun. „Je úžasné, jak podpora z různých stran umožnila nákup moderní techniky, která je pro péči o novorozence klíčová. Nové přístroje zajišťují přesné monitorování zdravotního stavu miminek a zároveň přispívají k bezpečnému poporodnímu bondingu. To je pro nás obrovský krok vpřed,“ uvedl Vladimír Mišuth, zástupce primáře Novorozeneckého oddělení. Milionem korun přispělo na monitory hejtmanství, zbytek doplatila FN Olomouc.

Monitory vitálních funkcí jsou důležitým pomocníkem v péči o novorozence. Sledují životní funkce a umožňují zdravotníkům reagovat na změny.

„Tento projekt dokazuje, jak silná může být spolupráce veřejnosti, firem a regionální podpory. Společně jsme posunuli kvalitu péče na další úroveň,“ dodal ředitel FN Olomouc Roman Havlík.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

  • Horké léto v olomoucké MHD. Kolik jezdí tramvají a autobusů s klimatizací?
    Doprava

    Horké léto v olomoucké MHD. Kolik jezdí tramvají a autobusů s klimatizací?

    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. Tou každý den cestují obyvatelé a návštěvníci krajského města za prací nebo do školy. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. 

  • V Hranicích se otevřelo nově opravené nábřeží. Nabízí místo pro odpočinek
    Společnost

    V Hranicích se otevřelo nově opravené nábřeží. Nabízí místo pro odpočinek

    Příjemnější prostředí čeká na obyvatele a návštěvníky Hranic na Přerovsku. Minulý pátek bylo slavnostně otevřeno revitalizované nábřeží na Kropáčově ulici. Součástí proměny je odpočinková zóna, nový mobiliář a nové veřejné WC.

  • Vyberte nejkrásnější místa a zážitky při cestování po Olomouckém kraji
    Tipy

    Vyberte nejkrásnější místa a zážitky při cestování po Olomouckém kraji

    Letní sezóna startuje, a tak je ideální čas podpořit vaše nejoblíbenější tipy na výlety, zážitkové programy nebo pohodovou dovolenou. Hlasování o prestižní Ceny Olomouckého kraje v oblasti cestovního ruchu 2026 právě běží a o titul se v každé kategorii uchází pětice jedinečných finalistů. Rozhodněte svými hlasy, kdo získá letošní prvenství.

  • Nezvládl zatáčku a havaroval. 19letý muž na Přerovsku dostal auto na bok
    Krimi

    Nezvládl zatáčku a havaroval. 19letý muž na Přerovsku dostal auto na bok

    Nepřiměřená rychlost způsobila dopravní nehodu v pondělí večer na Přerovsku. Mezi Výkleky a Lazníky havaroval v levotočivé zatáčce 19letý řidič se svým spolujezdcem. Řidič byl preventivně převezen do nemocnice, škoda se vyšplhala na 25 tisíc korun.

Nejčtenější

  • Plumlov i Poděbrady už jsou ke koupání. Aspoň podle kvality vody
    Zdraví

    Plumlov i Poděbrady už jsou ke koupání. Aspoň podle kvality vody

    Hygienici v Olomouckém kraji spustili testování vody, podle prvních letošních rozborů je voda ve štěrkopískových jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě vhodná ke koupání, sdělila dnes ČTK mluvčí olomoucké krajské hygienické stanice Markéta Koutná. Obě tradiční místa budou hygienici monitorovat po celé léto, častěji se přitom zaměří na přehradu v Plumlově.

  • Pacientům nabízí špičkovou péči i nejmodernější přístroje. Fakultka představí radiologii
    Zdraví

    Pacientům nabízí špičkovou péči i nejmodernější přístroje. Fakultka představí radiologii

    Radiologická klinika Fakultní nemocnice Olomouc otevírá veřejnosti své dveře. Den otevřených dveří plánuje ve čtvrtek 14. května od 14 hodin. O prevenci budou vyprávět lékaři s mnoha zkušenostmi, naučí vás i samovyšetření. Prohlédnout si budete moct i nejmodernější zařízení.

  • Na radnici proběhlo darování krve. Podpořit je přišel i šermíř Jurka
    Zdraví

    Na radnici proběhlo darování krve. Podpořit je přišel i šermíř Jurka

    Na olomoucké radnici tekla krev. Prvodárci nebo pravidelní dárci mohli krev poprvé darovat v historické budově radnice. Událost „Pomáhej srdcem. Daruj krev na radnici“ uspořádal Magistrát města Olomouce ve spolupráci s Transfuzním oddělením Fakultní nemocnice Olomouc (FN Olomouc).

Seriály