Sigma je ve finále po třinácti letech, bude ho hrát potřetí

Fotbalisté SK Sigma Olomouc jsou ve finále MOL Cupu. Probojovali se tam semifinálovou výhrou v Ostravě nad Baníkem 3:2, předtím ve čtvrtfinále zvítězili v Praze na Slavii 1:0. Postup Hanáci ale zaplatili zraněním kanonýra Jana Klimenta, který má po zákroku domácího obránce Frydrycha zlomenou nohu a sezóna pro něj skončila. Hanáci tak budou o trofej hrát doma na Andrově stadionu bez něj. Sigma se do finále dostala po třinácti letech. V roce 2012 národní pohár vyhrála.

Pro Sigmu půjde již o třetí finálovou účast. Poprvé byla Sigma ve finále českého poháru v sezóně 2010/2011. Tým vedl trenér Zdeněk Psotka, hrálo se v Jihlavě, kam vyrazilo z Hané několik desítek autokarů s fanoušky. Olomouc tehdy nad Mladou Boleslaví dlouho vedla brankou Tomáše Hořavy, středočeský celkem pak srovnal z pokutového kopu, který nafilmoval útočník Chramosta. Skončilo to 1:1, v penaltovém rozstřelu pak uspěla Boleslav.

V soutěžním ročníku 2011/2012 už pak Sigma získala historicky první klubovou trofej. Finále se hrálo v Plzni a olomoučtí fans tam vyrazili, mimo jiné, vlakovým speciálem. Hrálo se proti Spartě a duel skončil výhrou Hanáků 1:0, branku dal obránce Michal Vepřek, nynějšího asistenta trenéra Tomáše Janotky. Sigmu trénoval Petr John Uličný, byl to poslední soutěžní zápas pro legendárního kapitána Radima Kučeru. Cestou do finále hrála Olomouc mimo jiné proti Baníku Ostrava, doma i venku zvítězila shodně 2:1.

Oba finálové zápasy odehráli Tomáš Janotka, který je nyní trenérem Sigmy, Michal Vepřek, který mu dělá asistenta a také záložník Jan Navrátil, který je stále hráčem Sigmy.

Stejně jako před třinácti lety nebude ani nyní Sigma favoritem na zisk poháru. Což ještě nic neznamená. „Říkal jsem i klukům, že od nás, v rámci naší generace, se to nečekalo. Na Sigmě byli lepší bombarďáci. Ať to byl dnes trenér Baníku Hapal, nebo Radek Drulák a další, kteří byli lepší fotbalisti než my, co jsme tehdy pohár vyhráli,“ řekl trenér SK Sigma Tomáš Janotka. „A dnešní tým vnímám úplně stejně. Do jisté míry je náš tým podceňovaný, ale už ukázal svou sílu. Tím, že se dostal do šestky a teď i do finále poháru. To jsem se jim snažil říct. Že nic není nemožné a sen si můžeme dál žít a že zázraky se dějí,“ podotkl Janotka.

Finálové utkání národního poháru bude tedy Sigma hrát potřetí, poprvé to nebude na neutrální půdě. Hanáci budou o trofej bojovat doma na Andrově stadionu ve středu 14. května. Soupeř vzejde z dvojice Sparta – Plzeň.

Související

  • Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným
    Sport

    Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným

    Rodinní příslušníci i široká fotbalová veřejnost se dnes v obřadní síni olomouckého krematoria rozloučila s legendárním trenérem Petrem Uličným, který minulý pátek zemřel ve věku 76 let. Mezi smutečními hosty byli vedle celé řady fotbalových osobností, hráčů, funkcionářů všech generací i dva někdejší tuzemští reprezentační trenéři Milan Máčala a Karel Brückner.

  • Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů
    Sport

    Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů

    Prvoligový tým SK Sigma Olomouc povede i do příští sezony Pavel Hapal. Realizační tým projde obměnou, především na pozici asistentů. Jeho nejbližšími spolupracovníky budou Jaime Monroy, Radoslaw Bella a Filip Rydval. Sigma to oznámila na svém webu.

  • Sigma začala přípravu, nejprve testy, potom hřiště
    Sport

    Sigma začala přípravu, nejprve testy, potom hřiště

    Fotbalisté SK Sigma Olomouc už začali s přípravou na novou sezónu Chance Ligy. Pod vedením trenéra Pavla Hapala si nejprve dali testování, to bylo o víkendu. A od pondělí 22. června už jsou i na hřišti.

  • Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci
    Sport

    Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci

    Fotbalová Chance Liga už má rozlosovaný ročník 2026/2027. Tým SK Sigma Olomouc do něj vstoupí zápasem v Jablonci, nejvyšší soutěž bude začínat poslední červencový víkend. Poprvé doma budou hrát Hanáci ve 2. kole proti Mladé Boleslavi.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály