Olomoucké volejbalistky vyhrály, co se dalo. Vysokoškolačky přehrály v derby Sokolky

Ve 24. kole Datart volejbalové extraligy žen proti sobě nastoupily druhá Šantovka Olomouc a devátý Sokol Šternberk. Ve dvou vzájemných duelech zatím vždy vyhrála Olomouc. Vysokoškolačky vyhrály první dva sety a zvládly i ten třetí a porazily Sokol letos i potřetí, tentokrát 3:0.

Duel začala lépe Olomouc, která šla dobrým servisem do vedení 9:6 a 14:8 a toto vedení dobrým útokem navyšovala až na konečných 25:16. Ve druhém setu byl opět klíčovým aspektem servis. Zatímco vysokoškolačky dělaly body, Šternberk měl i několik chyb na servis. Sokol se ale ve druhém setu nevzdal, stáhl vedení VK UP z 12:18 až na 20:22 a v závěru vedla Olomouc pouze o bod 24:23. Setbol však domácí hráčky proměnily a zvítězily těsně 25:23.

Třetí set byl dlouho vyrovnaný (6:6, 12:11), první odskočení se favoritovi povedlo při podání Jady Gerotto, Šantovka vedla 15:12 a hosté si vzali oddechový čas. Ale Olomouc navyšovala vedení, po smeči dnes velmi přesné Josefíny Smolkové to bylo 19:13. Po esu Pereiry už to bylo 23:17, mečbol přišel po smeči Michaely Smolkové, který proměnila dalším esem Pereira a Olomouc vyhrála 3:0.

„Máme radost ze tří bodů, i když výkon nebyl úplně ideální. Ve druhém setu jsme trochu moc polevili, ztratili výrazný náskok a udělali z něj zbytečné drama. Ale zvládli jsme to, tři body zůstaly doma, takže spokojenost,” hodnotil derby asistent trenéra Olomouce Patrik Minda.

„Olomouc potvrdila svoje tabulkové postavení, hrála o třídu lepší volejbal. My jsme nastoupili se zbytečným respektem, kterým nevím, z čeho pramenil, když jsme tady mohli jen získat tím, že budem riskovat. Nebyl to náš zápas. V minulých zápasech jsme byli opravdu dravější, trochu jsme se vrátili zpátky. Pochválím kapitánku Annu Šotkovskou, která byla týden nemocná, první trénink měla v sobotu, ale zahrála velmi dobře,” viděl duel trenér Sokola Šternberk Miroslav Jehlář.

V dalším utkání hraje VK Šantovka Olomouc UP v sobotu 15. února od 18 hodin na palubovce brněnských Šelem. Sokol Šternberk hostí ve stejný den od 17:00 Duklu Liberec.

VK Šantovka Olomouc UP - TJ Sokol Šternberk 3:0 (16, 23, 17)

Rozhodčí: Lennert, Ištvanech.

Sestavy (od zóny I):

Olomouc: Bajusz, J. Smolková, Nowaková, Pereira, Frankevychová, Gerotto, libero Chaloupková. Střídaly: M. Smolková, Nečasová.

Šternberk: Holubcová, Dvořáčková, Valentová, Úradníková, Látalová, Coelho, libero Vyjídáková. Střídaly: Šotkovská, Kořínková.

Související

  • Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným
    Sport

    Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným

    Rodinní příslušníci i široká fotbalová veřejnost se dnes v obřadní síni olomouckého krematoria rozloučila s legendárním trenérem Petrem Uličným, který minulý pátek zemřel ve věku 76 let. Mezi smutečními hosty byli vedle celé řady fotbalových osobností, hráčů, funkcionářů všech generací i dva někdejší tuzemští reprezentační trenéři Milan Máčala a Karel Brückner.

  • Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů
    Sport

    Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů

    Prvoligový tým SK Sigma Olomouc povede i do příští sezony Pavel Hapal. Realizační tým projde obměnou, především na pozici asistentů. Jeho nejbližšími spolupracovníky budou Jaime Monroy, Radoslaw Bella a Filip Rydval. Sigma to oznámila na svém webu.

  • Sigma začala přípravu, nejprve testy, potom hřiště
    Sport

    Sigma začala přípravu, nejprve testy, potom hřiště

    Fotbalisté SK Sigma Olomouc už začali s přípravou na novou sezónu Chance Ligy. Pod vedením trenéra Pavla Hapala si nejprve dali testování, to bylo o víkendu. A od pondělí 22. června už jsou i na hřišti.

  • Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci
    Sport

    Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci

    Fotbalová Chance Liga už má rozlosovaný ročník 2026/2027. Tým SK Sigma Olomouc do něj vstoupí zápasem v Jablonci, nejvyšší soutěž bude začínat poslední červencový víkend. Poprvé doma budou hrát Hanáci ve 2. kole proti Mladé Boleslavi.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály