Město schválilo odkup zimního stadionu. Jaké má plány s chátrající budovou?

Na prvním letošním zasedání Zastupitelstva města Šternberk se zastupitelé shodli na odkupu zimního stadionu. Zimní stadion, který je v blízkosti dalších sportovišť, byl jedním z hlavních témat jednání. Odkup, který vedení města podepíše v pondělí, vyjde na 12 milionů korun.

"Jedním z nejdůležitějších bodů bylo schválení odkupu zimního stadionu ve Šternberku, podařilo se tak úspěšně dohodnout záležitost, kterou město Šternberk dlouhodobě monitorovalo," uvedla mluvčí města Šternberk Irena Černocká.

Podle místostarosty Šternberka vyjde odkup na 12 milionů korun a město bylo jediným zájemcem o chátrající budovu. "Před samotnou koupí jsme si areál samozřejmě prohlédli a víme, že jeho stav není ideální. Jakmile se staneme oficiálními vlastníky a převezmeme klíče, přizveme odborníky na statiku a chladicí technologie, kteří nám poskytnou přesné posouzení technického stavu budovy," řekl pro Report místostarosta Jiří Kraus (NEZ).

Co bude s chátrající budovou se uvidí podle odborníků. "Buď přistoupíme k rekonstrukci, nebo zda bude nutná demolice a výstavba nového stadionu. Celý projekt však bude záviset i na možnostech financování, protože z vlastních zdrojů nebudeme schopni financovat nový zimní stadion bez dotací," uvedl Kraus.

Zimní stadion a jeho areál navazují na další sportovní vyžití v lokalitě. Nachází se tu fotbalový a atletický stadion, stejně jako aquacentrum. "Areál zimního stadionu tvoří stavba zimního stadionu, tribuna, šatny, bufet, ubytovna, restaurace, strojovna a chladící technologie," popsala Černocká.

To potvrdil Reportu i místostarosta Kraus: "Areál jsme však nekupovali jen kvůli ledu. Jde o pozemek o rozloze 8,5 tisíce metrů čtverečních, který je v územním plánu veden jako sportovní plocha. Navíc sousedí s dalšími sportovišti – fotbalovým a atletickým stadionem či akvacentrem. Proto si zde umíme představit i jiné sportovní aktivity."

Jednou z možností, co by tady město chtělo rozjet, je veřejné bruslení. "Jako vedení města bychom chtěli obnovit možnost bruslení ve Šternberku. Nemluvíme o hokejovém klubu, ale o veřejném bruslení pro obyvatele. Nicméně než se pustíme do konkrétních plánů, musíme vyčkat na výsledky odborných posudků," uzavřel místostarosta Jiří Kraus pro Report.

Související

  • Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným
    Sport

    Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným

    Rodinní příslušníci i široká fotbalová veřejnost se dnes v obřadní síni olomouckého krematoria rozloučila s legendárním trenérem Petrem Uličným, který minulý pátek zemřel ve věku 76 let. Mezi smutečními hosty byli vedle celé řady fotbalových osobností, hráčů, funkcionářů všech generací i dva někdejší tuzemští reprezentační trenéři Milan Máčala a Karel Brückner.

  • Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů
    Sport

    Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů

    Prvoligový tým SK Sigma Olomouc povede i do příští sezony Pavel Hapal. Realizační tým projde obměnou, především na pozici asistentů. Jeho nejbližšími spolupracovníky budou Jaime Monroy, Radoslaw Bella a Filip Rydval. Sigma to oznámila na svém webu.

  • Sigma začala přípravu, nejprve testy, potom hřiště
    Sport

    Sigma začala přípravu, nejprve testy, potom hřiště

    Fotbalisté SK Sigma Olomouc už začali s přípravou na novou sezónu Chance Ligy. Pod vedením trenéra Pavla Hapala si nejprve dali testování, to bylo o víkendu. A od pondělí 22. června už jsou i na hřišti.

  • Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci
    Sport

    Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci

    Fotbalová Chance Liga už má rozlosovaný ročník 2026/2027. Tým SK Sigma Olomouc do něj vstoupí zápasem v Jablonci, nejvyšší soutěž bude začínat poslední červencový víkend. Poprvé doma budou hrát Hanáci ve 2. kole proti Mladé Boleslavi.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály