Janík Motorsport veze ze závodů do vrchu vítězné poháry

Náměšť nad Oslavou hostila o uplynulém víkendu druhý podnik Mistrovství České republiky v závodech do vrchu. Šternberský pilot Václav Janík si připsal vítězství v sobotu i neděli, další jezdci týmu Janík Motorsport sbírali solidní výsledky a cenné zkušenosti.

Na všechny jezdce po trénincích čekala výzva v podobě dvou sobotních a třech nedělních závodních jízd. Úřadující mistr České republiky a Slovenska Václav Janík sice z počátku opět řešil technické problémy, nakonec se ale vše v dobré obrátilo a v obou dnech si připsal absolutní vítězství. „V prvním tréninku jsme opět řešili technické problémy, až po odstranění všech elektronických pomůcek začalo auto fungovat a mohli jsme se věnovat nastavení. Opět si s námi pohrálo počasí, což už je v Náměšti zvykem… ale závody dopadly dobře, dvakrát jsme vyhráli,“ bilancoval po víkendu Václav Janík závodící s vozem Norma.

Kromě vlastních úspěchů vyzdvihl i tažení svých kolegů Jiřího Svobody, jezdícího rovněž s vozem Norma M20FC, a Jakuba Šrámka (KTM X-BOW GTX). „Kuba má za sebou nejsložitější závod, který letos s KTM absolvuje. Auto pro takový typ dráhy není dělané, ale zvládl to bravurně. I Jirka Svoboda jel, co mohl, vzhledem k nedostatku pneumatik Pirelli a faktu, že už nemá moc z čeho vybírat,“ bilancoval Janík.

Pokoření náročné výzvy si po závodech uvědomoval i sám Jakub Šrámek. „Byla to má premiéra s KTM na opravdových kopcích, což je úplně jiné prostředí než okruhy. Postupem víkendu jsem s respektem k technice neustále hledal limity a posouval hranice. Děkuji Vaškovi za cenné rady a celému týmu za trpělivost a skvěle připravené auto,“ řekl Šrámek.

Svoboda obsadil jedenácté místo v sobotu a dvanácté v neděli. Šrámek si připsal 26. a 24. místo celkově. Ani David Dědek v dějišti závodu nechyběl, ale tentokrát nestartoval. Tým přijel podpořit z pozice fanouška, protože sebe i techniku připravuje na intenzivní program evropského šampionátu.

Pod křídly týmu Janík Motorsport závodila také Elisabeta Kořínková, která obsadila čtvrté a sedmé místo ve své třídě. Solidní formu dokládá fakt, že od nejlepší pětky ji v neděli dělilo ani ne půl sekundy.

Kalendář vrchařských závodů pokračuje již 24. a 25. května v Ústí nad Orlicí. Hned o týden později se tým Janík Motorsport připravuje na domácí závod Ecce Homo Šternberk, kde se představí v kompletní sestavě.

Související

  • Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným
    Sport

    Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným

    Rodinní příslušníci i široká fotbalová veřejnost se dnes v obřadní síni olomouckého krematoria rozloučila s legendárním trenérem Petrem Uličným, který minulý pátek zemřel ve věku 76 let. Mezi smutečními hosty byli vedle celé řady fotbalových osobností, hráčů, funkcionářů všech generací i dva někdejší tuzemští reprezentační trenéři Milan Máčala a Karel Brückner.

  • Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů
    Sport

    Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů

    Prvoligový tým SK Sigma Olomouc povede i do příští sezony Pavel Hapal. Realizační tým projde obměnou, především na pozici asistentů. Jeho nejbližšími spolupracovníky budou Jaime Monroy, Radoslaw Bella a Filip Rydval. Sigma to oznámila na svém webu.

  • Sigma začala přípravu, nejprve testy, potom hřiště
    Sport

    Sigma začala přípravu, nejprve testy, potom hřiště

    Fotbalisté SK Sigma Olomouc už začali s přípravou na novou sezónu Chance Ligy. Pod vedením trenéra Pavla Hapala si nejprve dali testování, to bylo o víkendu. A od pondělí 22. června už jsou i na hřišti.

  • Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci
    Sport

    Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci

    Fotbalová Chance Liga už má rozlosovaný ročník 2026/2027. Tým SK Sigma Olomouc do něj vstoupí zápasem v Jablonci, nejvyšší soutěž bude začínat poslední červencový víkend. Poprvé doma budou hrát Hanáci ve 2. kole proti Mladé Boleslavi.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály