Fanoušci Sigmy vyhlašují bojkot. Odsuzujeme nechutné praktiky vedení klubu, vzkazují

Konflikt mezi fanoušky fotbalové Sigmy a jejím vedením, které sklízí ostrou kritiku, trvá. Sigma Ultras se rozhodli bojkotovat veškeré aktivity kotle během domácích zápasů na Andrově stadionu. Chtějí tak vyjádřit nesouhlas s praktikami vedení, které, podle fanoušků, vyústilo v napadení pořadatelskou službou.

K incidentu, kdy se pořadatelská služba klubu dostala do konfliktu s Ultras, mělo dojít při záříjovém zápasu s Duklou Praha. "V kotli byl roztažen nezávadný transparent, který byl (jako již řada nápisů předtím) trnem oku vedení klubu," přiblížili svůj pohled Ultras ve facebookovém příspěvku z druhé poloviny řijna. Podle nich měli na příkaz vedení klubu příslušníci ochranné služby odstranit ze sektoru transparent, což vyústilo v potyčku.

Zároveň se Ultras vyjádřili k utkání během pohárového utkání v Bzenci, které vyústilo v zákazy vstupu na Andrův stadion některým osobám. "Nastala situace, kdy si přítomní fanoušci z našich řad mohli konečně vyříkat problémy osobně se členy vedení," přiblížili s tím, že situace vyústila ve slovní přestřelku a mělo dojít také k hození světlice.

"Zákaz vstupu na Andrův stadion byl udělen pouze dvěma osobám za incident v Bzenci, kde byla světlice vhozena do skupiny asi 20 lidí. Nebezpečnost jednání řešili na místě policisté, dění je popsáno i ve zprávě delegáta zápasu. Sigma nemůže připustit riziko, že na Andrově stadionu dojde k podobnému nebo horšímu incidentu, při kterém by byli ohroženi domácí či hostující fanoušci. Za těmito udělenými tresty tedy klub stojí," uvedl pro Report mluvčí SK Sigma Jiří Fišara.

Podle Ultras ale k žádnému ohrožení lidí v okolí rozhodně nedošlo a odvolali se na vlastní videozáznamy celého incidentu.


FOTO: Prasata z vedení, vzdejte se velení. Někdo polepil Andrův stadion plakáty

Další protest proti vedení. Fanoušci Sigmy opustí během zápasu tribuny

Hráči, stojíme za vámi. Fanoušci Sigmy dorazili na trénink

Sigma rozdává za incident v Bzenci tresty. Dotyční mají zákaz vstupu na Andrův stadion


"Bolševické praktiky, násilí, udávání"

Ultras se tak rozhodli pro bojkot všech domácích zápasů na Andrově stadionu. "Za situace kdy jsme museli vyklidit sklad na východní tribuně, kde jsme měli veškeré propriety pro chod kotle a podporu mužstva, za situace kdy nemůžeme v našem sektoru roztáhnout ani nezávadný nápis s názorem, který se neshoduje s názory vedení, za situace kdy velká část hlavních postav z kotle dostala od klubu zákaz vstupu na stadion, za situace kdy nám neustále někdo hází klacky pod nohy, za situace kdy v sektoru domácích aktivních fanoušků panuje obava, kdy zase přijde security násilně řešit osobní zájmy jednotlivých členů vedení, jsme se rozhodli svou neúčastí vyjádřit nesouhlas s těmito odpornými praktikami! Nadále budeme jezdit na výjezdy a podporovat hráče aspoň tam," uvedli fanoušci v příspěvku.

Zároveň vyzývají další fanoušky z kotle, kteří by stále chtěli svůj klub podporovat, aby k tomu využívali jiné sektory než právě ten určený pro aktivní fanoušky, kde donedávna visela zástava Ultras Sigma. "Sektor S by měl od nynějška být sektorem, kde nebude probíhat žádná organizovaná podpora týmu," upozornili.

Podle mluvčího klubu Fišary se ale klub o komunikaci s fanoušky snaží. "Současný stav neprospívá nikomu. Klub se snaží již delší dobu vyvolat jednání se zástupci Ultras, zasednout k jednomu stolu a věci si vyříkat. Vzájemná komunikace je jediným řešením. Jak ale stojí v prohlášení, ze strany Ultras není o komunikaci zájem,"

"Odmítáme komunikovat s kýmkoliv ze současného vedení nebo jimi nastrčenými poskoky! V tuhle chvíli neexistuje možnost spolupráce mezi námi a těmito prasaty, neštítící se používat bolševické praktiky, násilí, udávání, vyhrožování, ba dokonce nabídky k uplacení," uzavřeli příspěvek Ultras.

Související

  • Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci
    Sport

    Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci

    Fotbalová Chance Liga už má rozlosovaný ročník 2026/2027. Tým SK Sigma Olomouc do něj vstoupí zápasem v Jablonci, nejvyšší soutěž bude začínat poslední červencový víkend. Poprvé doma budou hrát Hanáci ve 2. kole proti Mladé Boleslavi.

  • Byl bych rád, kdyby na ligu chodilo sedm až osm tisíc lidí, říká koordinátor fanoušků Müller
    Sport
    Rozhovory

    Byl bych rád, kdyby na ligu chodilo sedm až osm tisíc lidí, říká koordinátor fanoušků Müller

    Evropské poháry, vlakový výjezd do Mohuče i rostoucí aktivita fanoušků. Koordinátor fanoušků SK Sigma Olomouc Zbyněk Müller v bilančním rozhovoru hodnotí uplynulou sezonu, popisuje zákulisí největších fanouškovských akcí a přibližuje plány, které mají přivést na Andrův stadion ještě více lidí.  

  • Los sezony Chance Národní Ligy: Prostějov startuje doma s Třincem
    Sport

    Los sezony Chance Národní Ligy: Prostějov startuje doma s Třincem

    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem.

  • Stoper Beneš je zpět v Sigmě, bude působit v béčku
    Sport

    Stoper Beneš je zpět v Sigmě, bude působit v béčku

    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Uvedla to Sigma na svém webu s tím, že by mít roli zkušeného hráče a mentora pro mladší fotbalisty.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály