Fanoušci Sigmy vyhlašují bojkot. Odsuzujeme nechutné praktiky vedení klubu, vzkazují

Konflikt mezi fanoušky fotbalové Sigmy a jejím vedením, které sklízí ostrou kritiku, trvá. Sigma Ultras se rozhodli bojkotovat veškeré aktivity kotle během domácích zápasů na Andrově stadionu. Chtějí tak vyjádřit nesouhlas s praktikami vedení, které, podle fanoušků, vyústilo v napadení pořadatelskou službou.

K incidentu, kdy se pořadatelská služba klubu dostala do konfliktu s Ultras, mělo dojít při záříjovém zápasu s Duklou Praha. "V kotli byl roztažen nezávadný transparent, který byl (jako již řada nápisů předtím) trnem oku vedení klubu," přiblížili svůj pohled Ultras ve facebookovém příspěvku z druhé poloviny řijna. Podle nich měli na příkaz vedení klubu příslušníci ochranné služby odstranit ze sektoru transparent, což vyústilo v potyčku.

Zároveň se Ultras vyjádřili k utkání během pohárového utkání v Bzenci, které vyústilo v zákazy vstupu na Andrův stadion některým osobám. "Nastala situace, kdy si přítomní fanoušci z našich řad mohli konečně vyříkat problémy osobně se členy vedení," přiblížili s tím, že situace vyústila ve slovní přestřelku a mělo dojít také k hození světlice.

"Zákaz vstupu na Andrův stadion byl udělen pouze dvěma osobám za incident v Bzenci, kde byla světlice vhozena do skupiny asi 20 lidí. Nebezpečnost jednání řešili na místě policisté, dění je popsáno i ve zprávě delegáta zápasu. Sigma nemůže připustit riziko, že na Andrově stadionu dojde k podobnému nebo horšímu incidentu, při kterém by byli ohroženi domácí či hostující fanoušci. Za těmito udělenými tresty tedy klub stojí," uvedl pro Report mluvčí SK Sigma Jiří Fišara.

Podle Ultras ale k žádnému ohrožení lidí v okolí rozhodně nedošlo a odvolali se na vlastní videozáznamy celého incidentu.


FOTO: Prasata z vedení, vzdejte se velení. Někdo polepil Andrův stadion plakáty

Další protest proti vedení. Fanoušci Sigmy opustí během zápasu tribuny

Hráči, stojíme za vámi. Fanoušci Sigmy dorazili na trénink

Sigma rozdává za incident v Bzenci tresty. Dotyční mají zákaz vstupu na Andrův stadion


"Bolševické praktiky, násilí, udávání"

Ultras se tak rozhodli pro bojkot všech domácích zápasů na Andrově stadionu. "Za situace kdy jsme museli vyklidit sklad na východní tribuně, kde jsme měli veškeré propriety pro chod kotle a podporu mužstva, za situace kdy nemůžeme v našem sektoru roztáhnout ani nezávadný nápis s názorem, který se neshoduje s názory vedení, za situace kdy velká část hlavních postav z kotle dostala od klubu zákaz vstupu na stadion, za situace kdy nám neustále někdo hází klacky pod nohy, za situace kdy v sektoru domácích aktivních fanoušků panuje obava, kdy zase přijde security násilně řešit osobní zájmy jednotlivých členů vedení, jsme se rozhodli svou neúčastí vyjádřit nesouhlas s těmito odpornými praktikami! Nadále budeme jezdit na výjezdy a podporovat hráče aspoň tam," uvedli fanoušci v příspěvku.

Zároveň vyzývají další fanoušky z kotle, kteří by stále chtěli svůj klub podporovat, aby k tomu využívali jiné sektory než právě ten určený pro aktivní fanoušky, kde donedávna visela zástava Ultras Sigma. "Sektor S by měl od nynějška být sektorem, kde nebude probíhat žádná organizovaná podpora týmu," upozornili.

Podle mluvčího klubu Fišary se ale klub o komunikaci s fanoušky snaží. "Současný stav neprospívá nikomu. Klub se snaží již delší dobu vyvolat jednání se zástupci Ultras, zasednout k jednomu stolu a věci si vyříkat. Vzájemná komunikace je jediným řešením. Jak ale stojí v prohlášení, ze strany Ultras není o komunikaci zájem,"

"Odmítáme komunikovat s kýmkoliv ze současného vedení nebo jimi nastrčenými poskoky! V tuhle chvíli neexistuje možnost spolupráce mezi námi a těmito prasaty, neštítící se používat bolševické praktiky, násilí, udávání, vyhrožování, ba dokonce nabídky k uplacení," uzavřeli příspěvek Ultras.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

  • Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným
    Sport

    Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným

    Rodinní příslušníci i široká fotbalová veřejnost se dnes v obřadní síni olomouckého krematoria rozloučila s legendárním trenérem Petrem Uličným, který minulý pátek zemřel ve věku 76 let. Mezi smutečními hosty byli vedle celé řady fotbalových osobností, hráčů, funkcionářů všech generací i dva někdejší tuzemští reprezentační trenéři Milan Máčala a Karel Brückner.

  • Dva národy, čtyři dny, stovky jezdců. Jeseník zve na mistrovství v silniční cyklistice
    Sport
    Společnost

    Dva národy, čtyři dny, stovky jezdců. Jeseník zve na mistrovství v silniční cyklistice

    Na Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice zve Jeseník. Nejdůležitější závod sezony organizátoři plánují už od čtvrtku 25. června, probíhat bude až do neděle 28. června. Oslaví cyklistiku, vášeň i odhodlání, které jezdce spojuje napříč generacemi.

  • Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů
    Sport

    Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů

    Prvoligový tým SK Sigma Olomouc povede i do příští sezony Pavel Hapal. Realizační tým projde obměnou, především na pozici asistentů. Jeho nejbližšími spolupracovníky budou Jaime Monroy, Radoslaw Bella a Filip Rydval. Sigma to oznámila na svém webu.

Seriály