Zesnulého Ferance nahradí v zastupitelstvu Šnajdr. Do Sněmovny jde náměstek hejtmana

Dlouholetého poslance a olomouckého zastupitele Milana Ferance, který zemřel v polovině ledna po boji s onkologickým onemocněním, nahradí v městském zastupitelstvu a v zastupitelském klubu hnutí ANO Rostislav Šnajdr. V poslanecké lavici zase nahradí zesnulého politika náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dotací a dopravy a starosta Rapotína Bohuslav Hudec (ANO).

„Ano, na základě pořadí na kandidátce máme jako náhradníka pana Rostislava Šnajdra. Nominaci přijal a nyní se připravuje na složení slibu, které proběhne na nejbližším zasedání zastupitelstva,“ uvedl pro Olomoucký Report primátor města Olomouce Miroslav Žbánek (ANO). Ke složení slibu by tedy mělo dojít 3. března 2025, kdy se uskuteční nejbližší jednání zastupitelstva.

Rostislav Šnajdr je členem Kontrolního výboru města Olomouce a zároveň členem Komise městské části Neředín. V posledních volbách do zastupitelstev měst a obcí v roce 2022 získal celkem 9 099 hlasů.

Náhradník ve Sněmovně je náměstek hejtmana

O náhradníkovi za Milana Ferance v Poslanecké sněmovně bylo rozhodnuto již minulý týden. Prvním náhradníkem byl starosta Rapotína a náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dotací a dopravy Bohuslav Hudec (ANO). Poslanecký slib Hudec složí v úterý 21. ledna. Starostou Rapotína i náměstkem hejtmana Hudec zůstane.

Bohuslav Hudec zahájil svou profesní dráhu u Policie ČR, kde mezi lety 2013 a 2016 působil jako vrchní referent. V letech 2016–2018 zastával funkci místostarosty obce Rapotín, načež se v roce 2018 stal starostou této obce, kterou vede dosud. Od roku 2020 je rovněž zastupitelem Olomouckého kraje za hnutí ANO.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály