Ze zimy rovnou do léta. Teplotní rekordy padaly i v Olomouckém kraji        

Pondělní teploty překročily dosavadní maxima. Na nejteplejších místech naměřily meteostanice více než 25 stupňů. V rámci Olomouckého kraje bylo nejtepleji v Přerově. Pozadu nezůstala ani Olomouc, nebo Šternberk.

Na apríla mohli do ulic v letním oblečení vyrazit lidé z Olomouckého kraje. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se v Přerově teploty vyšplhaly na 25 stupňů, čímž překonaly minulý teplotní extrém z dubna roku 2021, kdy bylo naměřeno 24 stupňů.

„Na nejteplejších stanicích byla překročena hodnota 25 stupňů a můžeme zde hovořit o tzv. letním dni,“ vysvětlil ústav na Twitteru. Podle něj překročilo nebo vyrovnalo třicetiletý rekord více než 40 % meteostanic v republice. Absolutní špičkou byla Karviná, kde bylo naměřeno 26 stupňů.

ČHMÚ předpovídá, že by v úterý měly teploty klesnout řádově o 10 stupňů, v průběhu týdne by ale měly pozvolna stoupat. Na konci týdne by mohly teploty vyšplhat až na 27 stupňů, což by byl na začátek dubna naprostý teplotní extrém.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály