Zahrada u hospice už se rýsuje. Dobrovolníky neodradil ani mráz

Zima, sníh, ani mráz nezastavil dobrovolníky, kteří se v sobotu vydali na Svatý Kopeček. Tam pomáhali s dalšími pracemi na zahradě, která má vzniknout u Hospice na Svatém Kopečku.

V sobotu začínáme bourat stávající objekt v Hospici na Svatém Kopečku, abychom jej mohli nahradit něčím novým, modernějším a nadčasovým,“ informovala pár dní před akcí na sociální síti organizace to pro život jeho předsedkyně Věra Zukalová. Na místo pak vyrazili dobrovolníci, kteří během celého dne bourali stavbu.


O záměru vybudovat v bývalé zahrádkářské kolonii relaxační zahradu, jsme psali už v tomto článku. Co dělá Hospic na Svatém Kopečku, jste si mohli přečíst v reportáži zde.


Podařilo se zbořit stávající objekt na zahradě a uvolnit tak místo pro vznik nového modernějšího a nadčasového objektu. Ten bude zázemím nejen pro klienty a jejich rodiny, ale i pozvánkou pro návštěvníky z venku, aby si mohli uvařit kávu a podpořit hospic,“ uvedl na své sociální síti Hospic na Svatém Kopečku, ke kterému chystaná zahrada i s kavárnou bude patřit.

I přes mrazivé počasí tak dobrovolníci udělali další kus práce, která povede k novému zázemí pro klienty tamního hospice, jejich návštěvníky i veřejnost. Projekt Otevřeme zahradu realizuje organizace Dobré místo pro život v čele s Věrou Zukalovou. Na podporu projektu se uskuteční v březnu také ples, jehož výtěžek půjde právě na projekt Otevřeme zahradu.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály