Z černých skládek přírodní oáza. Olomouc zahájila projekt nového lesoparku

Nový lesopark má postupně vzniknout na nevyužívané ploše s nelegálními skládkami nedaleko Klášterního Hradiska v Olomouci. Radní tento týden schválili zahájení prací na dokumentaci pro provedení stavby, která naváže na dříve zpracovanou studii proveditelnosti úprav tohoto zanedbaného území. ČTK to dnes sdělil primátorův náměstek Tomáš Pejpek (ProOlomouc).

Projekt revitalizace je zaměřený hlavně na terénní úpravy a odstranění ekologické zátěže. "Na další fázi projektu bude spolupracovat firma Zahrada Olomouc, která už zpracovávala studii proveditelnosti a dobře se v území orientuje," uvedl Pejpek. Projektová dokumentace bude z velké části financována z prostředků Integrované územní strategie Olomoucké aglomerace, jde o částku 515 tisíc korun bez DPH. V letošním investičním plánu město počítá se zpracováním všech stupňů projektové dokumentace.

Proměna území v lesopark by se měla uskutečnit v několika etapách. "V aktuálně zpracovávané dokumentaci se řeší první etapa postupných úprav území. Zejména se jedná o čištění území od černých skládek, revitalizaci stávajících porostů dřevin, úpravy zpevněných ploch a výsadbu zeleně," uvedla Jana Křenková z Kanceláře architekta města Olomouce. Součástí projektu je i úprava břehu vodní plochy a instalace mobiliáře, který poslouží k aktivitám, odpočinku a posezení v přírodě. V následných etapách se navíc počítá s vybudováním skateparku, dodal Pejpek.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály