Z černých skládek přírodní oáza. Olomouc zahájila projekt nového lesoparku

Nový lesopark má postupně vzniknout na nevyužívané ploše s nelegálními skládkami nedaleko Klášterního Hradiska v Olomouci. Radní tento týden schválili zahájení prací na dokumentaci pro provedení stavby, která naváže na dříve zpracovanou studii proveditelnosti úprav tohoto zanedbaného území. ČTK to dnes sdělil primátorův náměstek Tomáš Pejpek (ProOlomouc).

Projekt revitalizace je zaměřený hlavně na terénní úpravy a odstranění ekologické zátěže. "Na další fázi projektu bude spolupracovat firma Zahrada Olomouc, která už zpracovávala studii proveditelnosti a dobře se v území orientuje," uvedl Pejpek. Projektová dokumentace bude z velké části financována z prostředků Integrované územní strategie Olomoucké aglomerace, jde o částku 515 tisíc korun bez DPH. V letošním investičním plánu město počítá se zpracováním všech stupňů projektové dokumentace.

Proměna území v lesopark by se měla uskutečnit v několika etapách. "V aktuálně zpracovávané dokumentaci se řeší první etapa postupných úprav území. Zejména se jedná o čištění území od černých skládek, revitalizaci stávajících porostů dřevin, úpravy zpevněných ploch a výsadbu zeleně," uvedla Jana Křenková z Kanceláře architekta města Olomouce. Součástí projektu je i úprava břehu vodní plochy a instalace mobiliáře, který poslouží k aktivitám, odpočinku a posezení v přírodě. V následných etapách se navíc počítá s vybudováním skateparku, dodal Pejpek.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály