Vyzval věřící k podpoře Hospice na Svatém Kopečku. Vybralo se přes půl milionu

Nový arcibiskup je v úřadě už přes dva týdny, dozvuky jeho jmenování ovšem stále znějí. Před svou slavnostní inaugurací například Josef Nuzík vyzval věřící ke sbírce pro Hospic na Svatém Kopečku. Od konce března se nakonec vybralo neuvěřitelných půl milionu korun.

Věřící z celé diecéze po menších částkách sesbírali 518 tisíc korun, z toho se vybralo téměř 87 tisíc korun přímo při slavnostní mši v olomoucké katedrále. Dalších 20 tisíc korun lidé dali přímo arcibiskupovi Nuzíkovi. Následně se 59 tisíc vybralo v jeho rodné farnosti Strání. „Na účtu olomouckého arcibiskupství se vedle toho na zmíněný účel sešlo v průběhu dubna dalších více než 353 tisíc korun,“ uvedl mluvčí arcibiskupství Jiří Gračka. Vybrané peníze ten pomohou s péčí o umírající v Hospici na Svatém Kopečku.     

Peníze se využijí například na rozvoj služby domácího hospice, který od roku 2023 zařízení také poskytuje. „Díky této podpoře bude také možné zakoupit lehátkový pojízdný zvedák, který umožní nepohyblivým klientům pohodlný přesun do vany a sprchy,“ řekla ředitelka hospice Marta Šťastná.

Výsledek sbírky potěšil i překvapil nového arcibiskupa Josefa Nuzíka. „Jsem rád, že se zapojilo tolik dobrých lidí, kteří nezapomněli na trpící a na ty, kdo o ně pečují. Projev jejich štědrosti tu v podobě hospicové služby může zůstat jako trvalá připomínka velikého dne naší arcidiecéze a usnadnit práci těm, kdo nabízejí útěchu lidem stojícím na konci života,“ uvedl arcibiskup.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály