Vybrali přes 90 tisíc. Na Klokánek Olomouc putuje výtěžek z prodeje punče

Na činnost organizace Klokánek mohli přispět návštěvníci vánočních trhů v Olomouci. V úterý se u stánku Dobrého místa pro život sešli pracovníci Transfuzního a Novorozeneckého oddělení FNOL, redaktoři ze studentské stanice Radio Metropole a redakce Olomouckého Reportu, aby společně prodávali punč na dobrou věc.

Společně za celé úterý vybrali pro Klokánek Olomouc 90 772 korun. Neuvěřitelná částka je prozatím druhá nejvyšší ze stánku Dobrého místa pro život, ve kterém se každý den střídají firmy a prodávají punč na různé účely.

Výtěžek budeme směřovat k potřebám, které nám dochází, teď máme výhled na léto, kdy chceme obnovit prostor před budovou Klokánku, pořídili bychom nový bazén se schůdkami, trampolínu, doplnili pískoviště. Samozřejmě se to bude odvíjet od výše výtěžku, který ze stánku získáme. Kdyby byl přesah vyšší, použili bychom peníze na aktivity dětí na prázdniny,“ vysvětlila pro Olomoucký Report před prodejem punčů ředitelka olomouckého Klokánku Šárka Kupčáková.

Loni jsme peníze použili na volný čas, třeba na vstupné podle toho, co děti bavilo,“ dodala ředitelka olomouckého Klokánku. Pokud chcete Klokánek podpořit i jinak, pořád pokračuje dražba o podepsaný dres olomouckých Kohoutů.

Další dobročinný punč si mohou návštěvníci vánočních trhů dát ve stejném stánku třeba v pondělí 11. prosince, kdy bude prodávat Radio Haná, Forsberg Agency a NH Hotel na podporu Občanského sdružení pro pomoc náhradním rodinám - ISIS.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály