Ve Slavoníně je letos samosběr naposledy. Jahodové pole se stěhuje jinam

Příští rok už si lidé jahody v olomouckém Slavoníně při oblíbeném samosběru nenatrhají. Po několika letech se pěstitel rozhodl přestěhovat pole do městské části Olomouce Nedvězí.

Výsadba jahod v polích za ulicí Peckova v Nedvězí už proběhla, a to včetně oplocení areálu. „Jahodárna je vysázená a pole je oplocené, sazenice jsou teď mladé, takže samosběr bude v příštím roce,“ řekl pro Report předseda Komise městské části Nedvězí Viliam Tomčan.  

„Je to zajímavá lokalita. Máme tam lepší půdu. Jahody bychom chtěli kvalitativně posunout ještě o něco nahoru,“ řekl pro Deník Jan Dostál, jeden z největších pěstitelů jahod na Olomoucku a majitel pole ve Slavoníně.

Komise se připravuje na velké množství aut

„Ve Slavoníně byly velké problémy s parkováním, proto předpokládáme, že v příštím roce mohou nastat i u nás, proto jsme požádali Městskou policii Olomouc o spolupráci. Ať se připravíme dokud je čas,“ vysvětlil pro Report předseda komise.

O samosběr je letos obrovský zájem. Dokazuje to i čtvrteční otevření jahodárny ve Slavoníně, kdy lidé vysbírali všechny zralé plody během čtyř hodin. Tento týden se brány jahodárny opět otevřou.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály