V postiženém Jesenicku znovu vypomůže při senátních volbách kraj i stát

Druhé kolo senátních voleb v oblastech Jesenicka postižených záplavami se odehraje tento pátek a sobotu v podobné režii jako před týdnem. O volby v Kobylé nad Vidnavkou se znovu postarají pracovníci ministerstva vnitra, ze kterých bude složena volební komise, v České Vsi budou moci volit lidé opět v kontejneru hasičů postaveném na parkovišti u bazénu. Ministerstvo vnitra doplní také některé členy volební komise v Jeseníku, řekl Peter Garláthy z olomouckého krajského úřadu. O hlasy voličů se bude ucházet dosavadní senátor Miroslav Adámek kandidující za ANO a nezávislý kandidát Stanislav Balík.

Do Kobylé nad Vidnavkou přijeli zástupci ministerstva vnitra již minulý pátek, obec totiž organizaci voleb bezprostředně po povodních, které obec zpustošily, nezvládala. "I při senátních volbách budeme mít pomoc, ministerstvo vnitra se nám o to ještě postará, jsme tak domluveni. Volby tak řešit nemusíme a můžeme se věnovat svým věcem, máme stále dost jiné práce," řekla dnes starostka obce Miroslava Rybáriková. Nocleh před týdnem zajistila členům volební komise z ministerstva vnitra doplněnými dvěma dobrovolníky z katastrálních úřadů v kulturním domě, stejné zázemí by měli mít i tento týden.

V České Vsi na Jesenicku bude pro druhé kolo senátních voleb k dispozici voličům jako improvizované volební místo opět týlový kontejner hasičů, který běžně slouží jako zázemí pro štáb velitele zásahu při mimořádných událostech. Obec zpustošená řekou Bělou měla dosud dvě volební místa - jedno z nich v základní škole, ve které stále odstraňují povodňové škody. "Volby budou vypadat podobně jako minulý týden. Do Kobylé pojede komise, někteří lidé z vnitra vypomůžou i v komisi v Jeseníku. V České Vsi bude hasičský kontejner. V dalších obcích se to již zlepšuje," uvedl vedoucí oddělení správních činností krajského úřadu Garláthy.

Podle zástupců krajského úřadu jsou volební místa pokryta elektřinou, například dnes ale byly v Jeseníku občasné výpadky. "Když bude výpadek, bude se to muset řešit podle situace," dodal Garláthy. Na řadě míst v ostatních obcích zůstávají volební místnosti přesunuty, například ve Vápenné budou lidé volit opět namísto základní školy v Latzelově vile, které se povodně vyhnuly. Obce se sice o konání voleb postarají, přidává jim to však další starosti. "Bohužel tam musí být celá volební komise, máme tam pracovnice z úřadu, které nám zároveň vyřizují agendu, řešíme to různě. Bohužel to obec momentálně zatěžuje," řekl starosta Leoš Hannig.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály