V Olomouci se sejdou politici i odborníci ze samospráv zemí V4

Dnes ve čtvrtek 9. září proběhne hlavní část programu celého setkání. Kromě hostů ze zemí Visegrádské čtyřky se setkání zúčastní také zástupci partnerského finského města Tampere. Cílem programu je navázání konkrétních vztahů i výměna zkušeností.

Hosty dnes čeká prohlídka radnice a také konference, která se bude věnovat především uplatňování principů Smart City nebo spolupráci s Mezinárodním visegradským fondem. Zástupcům se dále představí významné olomoucké instituce, například Moravské divadlo, Moravská filharmonie, Muzeum umění nebo Výstaviště Flora.

„Věřím, že konference napomůže k navázání mnoha dalších úspěšných projektů a forem spolupráce, ať už mezi samosprávami nebo konkrétními institucemi. Chceme zahraničním hostům představit Olomouc jako reprezentativní konferenční město,“ uvádí náměstek primátora pro vnější vztahy Karel Konečný.

Hlavním bodem programu je navázání kontaktů mezi městy ale i kulturními, vzdělávacími a turistickými institucemi. „V neposlední řadě chceme touto akcí dát najevo, že Olomouc je do značné míry přirozeným středem zemí V4. Ukazuje to jak pohled na mapu a na příznivou vzdálenost jednotlivých významných českých, maďarských, slovenských a polských měst od Olomouce, tak i přetrvávající staleté kulturní vazby. A jako taková má Olomouc ambici pořádat i velké mezinárodní konference,“ dodává primátor Olomouce Miroslav Žbánek.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály