V Jeseníku už mají vánoční strom. Darován byl s přáním spojit město

Na jesenickém Masarykově náměstí už stojí vánoční strom. Téměř dvanáct metrů vysoký smrk stříbrný městu darovali pan Petr Moravec a jeho maminka paní Joakimidisová. Ti by si přáli, aby se stal centrem vánočních oslav a místem, kde se budou lidé setkávat a na chvíli zapomněli na útrapy, které přinesla povodeň.

Vánoční okrasu jesenického náměstí před lety zasadili rodiče Petra Moravce u jejich domu na ulici Na Stráni k oslavě jeho prvních narozenin. Během let byl každé Vánoce svědkem rodinných oslav a radosti. "Letos se Petr Moravec rozhodl, že je načase, aby strom přinesl radost nejen jeho rodině, ale všem lidem z Jesenicka, kteří bojovali se zářijovými povodněmi," uvedla mluvčí jesenické radnice Markéta Kaniová.

„Daruji jej s úmyslem, aby se stal centrem vánočních oslav, místem kde se budou lidé setkávat, sdílet společné chvíle a alespoň na chvíli zapomenou na útrapy a neštěstí, které přinesla velká povodeň. Tento dar je projevem vděčnosti za roky radosti, které strom přinesl, a také přáním, aby dokázal spojit celé město v duchu vánoční atmosféry. A tak nyní tento krásný smrk, zasazený s láskou, symbolizuje společnou oslavu Vánoc, kterou může sdílet každí, kdo kolem něj projde. Nechť tento strom slouží jako připomínka, že v každém z nás je možnost darovat něco, co přesahuje hranice našeho domova, a obohatit tím životy ostatních,“ vzkázal Moravec.

Pracovníci technických služeb budou mít za úkol strom nazdobit. Stejně jako v loňském ruce bude před ním betlém a součástí bude také ochranovská hvězda, kterou přímo pro okresní město vytvořil Richard Loskot. Slavnostní rozsvícení je v plánu na 1. prosince.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály