Také Olomouc finančně podpoří dobrovolné hasiče. Ti holičtí by mohli mít novou zbrojnici

Olomoucký magistrát podpoří místní dobrovolné hasiče. Peníze by jim měly pomoct zejména v jejich sportovní, vzdělávací a společenské činnosti. Z městské kasy uvolní město přes třičtvrtě milionu.

Částkou 800 tisíc podpoří město sbory dobrovolných hasičů v Olomouci. „Peníze budou rozděleny především na podporu činnosti dobrovolných hasičů na území města, na vybavení jejich sportovních družstev a pro vzdělávací a společenské akce včetně hasičského letního tábora,“ vysvětlil účel využití peněz vedoucí odboru ochrany Jan Langr.

Letos slaví hasiči v Chomoutově a Holici 140 let od založení. Primátor Miroslav Žbánek (ANO) práci dobrovolných hasičů ocenil. „Cítím i potřeby na nové zbrojnice. Za hlavní nyní považuji vybudování nové zbrojnice v Holici,“ uvedl primátor.

Odbor ochrany přijal od hasičů 24 žádostí. Ty projednala a schválila Komise pro prevenci kriminality a bezpečnost. Následně se žádostmi zabývali radní a poté zastupitelstvo. 

V posledních dnech podporují své dobrovolné hasiče i v dalších městech Olomouckého kraje. Magistrát města Přerova vyčlenil z městské kasy na činnost místních hasičů čtvrt milionu korun.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály