Prostějov hodlá vysadit v Lidické deset stromů. Radnice bude žádat o grant

Prostějovská rada města schválila projektový námět pro výsadbu stromů v Lidické ulici. S projektem nyní budou žádat o nadační příspěvek ve výši až 150 tisíc korun. Pokud město příspěvek dostane, hodlá vysadit deset stromů.

Město Prostějov bude žádat o příspěvek u Nadace ČEZ. „Grantové řízení Stromy je zaměřeno na zlepšení životního prostředí pomocí podpory výsadby stromů, zejména ve městech, obcích a v jejich blízkém okolí. Podporována je především výsadba či obnova dřevin u veřejných budov, liniových dřevin, ve veřejně přístupných zahradách, parcích, dřevin podél vodotečí a návesních nádrží, remízků, sadů, zelených bariér proti větru a prachu, alejí, stromořadí a dalších přírodně, či kulturně hodnotných lokalit,“ vysvětlil náměstek primátora Jiří Pospíšil (ODS) s tím, že výsadba by měla zahrnovat výsadbu stanovištně původních druhů dřevin a jejich odrůd.

Maximální výše příspěvku je 150 tisíc korun a lze jej využít na nákup dřevin s tím, že právě dřeviny musí tvořit nejméně 70 procent příspěvku. Zbytek lze využít na nákup pomocného materiálu. Zároveň musí město zajistit péči o výsadby na následujících pět let.

„Letos bychom v rámci podzimní výsadby realizovali projekt v ulici Lidická, kde máme naplánováno vysadit deset kusů stromů,“ doplnil náměstek primátora Jiří Rozehnal (ANO) s tím, že by mělo jít o habry.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály