Pro někoho odpad, pro druhého poklad. Otevírá se velké re-use centrum

Sada hrnků, nebo sklenice? Charita Olomouc s Technickými službami města Olomouce připravují otevření nového re-use centra, kde seženou návštěvníci třeba i tyto kousky. Velké re-use centrum se otevře na Selském náměstí už 17. září. Doplní tak další re-use pointy, které se v Olomouci nacházejí.

"Co je pro někoho odpad, to může být pro druhého poklad. To je takové naše motto," vysvětlil pro Olomoucký Report provozně-technický náměstek Technických služeb města Olomouce Michal Kollár.

Re-use centrum vzniká na základě spolupráce charity, technických služeb, magistrátu i Olomouckého kraje.

Další re-use pointy jsou ve sběrných dvorech na ulicích Chelčického a na Andělské, jde ale o menší prostory, než vznikají na Selském náměstí.

"Staré věci, pro někoho nepotřebné, mohou mít nové využití. Re-use centrum nabízí možnost, jak se zbavit věcí tak, aby je někdo mohl použít dál," popsal Kollár. Do re-use centra tak každý může přinést věci, které už pro něj nejsou potřebné, ale ještě mohou být použitelné dál. Do re-use centra pak nepatří čalouněné věci, elektronika, nebo matrace.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Olomoucký vrchní soud potvrdil tresty čtveřici lidí za pojistný podvod s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Odpykají si šest až 7,5 roku ve vězení. Majitelé si nechali vilu za pomoci známých podpálit, chtěli získat od pojišťovny 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Vrátnice u svých hlavních bran bude měnit FNOL. Kontejnerové vrátnice už totiž dosluhují. Práce zcela uzavřou pro veškerou dopravu vjezdy Hněvotínská 1 (29. 6. – 1. 7.) a I. P. Pavlova (2. 7. – 4. 7.).
  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Uničov a Jeseník se stanou dějištěm MČR a SR v silniční cyklistice. Šampionát startuje dnes v Uničově časovkami od 11 hodin a závody s hromadným startem jsou v plánu sobotu a neděli v Jeseníku. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály