Předmětem konference V4 byla hlavně doprava a chytrá řešení pro veřejný prostor

Na setkání partnerských měst dorazilo do Olomouce celkem 106 hostů. Velvyslanci, diplomaté a představitelé samospráv se na konferenci bavili hlavně o nových modelech řízení dopravy nebo spolupráci veřejného a soukromého sektoru.

Předmětem jednání bylo také využití prostředků z Mezinárodního visegradského fondu v oblasti vzdělávání a dopravy. Na konferenci promluvil i vyslanec finského města Tampere Timo Valihärju. „Podstatné je, že na všech velkých strategických cílech pracují společně různé sektory, samospráva města, soukromé firmy i další instituce. Musíme se shodnout na cíli, který přináší nějaký prospěch každému, a potom při jeho realizaci dobře funguje společná synergie,“ uvedl.

„Pro nás byla velkou inspirací část, věnovaná dopravě ve městě. V Pécsi máme poměrně velký problém s neukázněnými řidiči a zvýšení plynulosti a bezpečnosti dopravy je pro nás určitě žádoucím cílem,“ uvedl Attila Péterffy, starosta pátého největšího maďarského města Pécs.

Podle zástupkyně ředitele Mezinárodního visegradského fondu Marianny Neupauerová to byla první velká a velice vydařená konference, která se po covidové pauze uskutečnila.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály