Poběžte pro hospic. Chystá se Týden pro mobilní hospice

Zůstat doma až do poslední chvíle, tak zní motto charitního domácího hospice, který v následujícím týdnu mohou Olomoučané podpořit. V rámci celostátního Týdne pro mobilní hospice se v Olomouci koná druhý ročník Běhu pro hospic a oblíbená akce Kafe a Bochte pro hospic.

Běh pro hospic letos zaštítil svým patronátem hejtman Josef Suchánek a podpořit se jej rozhodl i olomoucký hokejový tým. „Hokejový tým vždycky drží při sobě, jinak nemůže vyhrát. Stejně tak rodina v těžkých chvílích i hospicová parta, která jim pomáhá. Proto se náš tým rozhodl podpořit charitní Běh pro hospic,“ vysvětlil marketingový manažer HC Olomouc Simon Vejtasa.

Akce se koná už tuto sobotu v 10 hodin, běžci budou vybíhat z areálu zázemí týmu mobilní hospicové péče v Olomouci – Řepčíně.


Reportáž z Hospice na Svatém Kopečku si můžete přečíst v tomto článku.


Mnoho pacientů a pečujících naši péči nevyužije, protože o ní neví nebo se domnívá, že to nejde doma zvládnout. Opak je ale pravdou. Doma každý okřeje a to i díky dobře nastavené péči od našich lékařů specialistů na paliativní péči,“ upřesnila Leona Martinková, vedoucí charitní Hospicové péče Caritas.

V rámci Týdne pro mobilní hospice se koná i tradiční Kafe a Bochte pro hospic. Během středečního odpoledne 11. října si mohou návštěvníci Šantovky zakoupit kávu nebo sladkosti. Výtěžek opět poputuje na mobilní hospic. Charitní domácí hospic má v kraji tři pracoviště, a to v Olomouci, Šumperku a Zábřehu.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály