Pivo na zahrádce? Město schválilo první padesátku podniků s předzahrádkou

Jaro je za dveřmi, venku se otepluje a při pohledu na stoupající teploty může růst i žízeň. Pokud vás už letos myšlenka na chladný nápoj na zahrádce oblíbeného podniku napadla, nejste sami. Majitelé provozoven by měli být připravení také. Letní sezona totiž podle metodiky města Olomouce začíná 1. dubna a kdo chce mít předzahrádku schválenou, ten ji s magistrátem už řeší.

"Pro letošní rok město zatím schválilo 58 předzahrádek. Většina předzahrádek je povolena zhruba do května každého roku, dílčí jednotlivé žádosti jsou ale projednávány i v červnu a červenci," řekla pro Report za olomouckou radnici Lenka Jedličková.


Předzahrádku schválilo město podnikům na náměstích, mezi nimi je kavárna Opera, Jerry's bar nebo Café Na cucky. Schválenou zahrádku mají i podniky v bočních uličkách, jedná se třeba o hospodu U Svatých, bar Koktejly a Sny nebo Kafe Na střelnici.


Ročně pak město udělí povolení zhruba stovce podniků, které mohou mít letní zahrádku před svou provozovnou. "Povoleny byly zatím všechny předzahrádky, některým byly podmínky vzhledu či umístění částečně upraveny a po vzájemné dohodě byly zahrádky povoleny," dodala Jedličková.

Město Olomouc má pro restaurační zařízení vypracovanou metodiku, jak by měly předzahrádky vypadat. Žadatelé o pronájem veřejného prostranství totiž nemají automaticky nárok na vydání souhlasu a musí počítat s možností, že právě na místě před jejich podnikem zahrádku třeba z prostorových důvodů umístit nejde.

Podniky navíc musí o povolení žádat každoročně před začátkem letní sezony. Předzahrádky tak Olomoučané před svými oblíbenými podniky mohou najít v období od 1. dubna do konce října.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály