Péče na vyšší úrovni. Ústav Paseka projde rozsáhlou modernizací

Modernizace Odborného léčebného ústavu Paseka v Moravském Berouně odstartovala na konci ledna. Projekt s rozpočtem 119 milionů korun přinese rozsáhlé úpravy čtyřpodlažní budovy. Řemeslníci se do práce pustí na začátku února a do září 2026 zde vzniknou komfortní lůžková oddělení, moderní technologie a špičkové zázemí pro pacienty i zdravotnický personál. Zdravotní péče v pavilonu zůstane zachována, protože rekonstrukce proběhne za plného provozu.

„Tato rekonstrukce je klíčová pro zajištění kvalitní péče v našem regionu. Čtyřpodlažní budovu proměníme na zařízení odpovídající nejnovějším standardům zdravotní péče. Z krajského rozpočtu půjde na modernizaci 119 miliónů korun. Dobrou zprávou je, že se podařilo vysoutěžit o 40 miliónů nižší cenu, než kraj původně předpokládal,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk (ANO).

Díky úpravám vzniknou dvě oddělení s celkovou kapacitou čtyřiceti lůžek. Pokoje navíc získají samostatné hygienické zázemí. Po modernizaci tu budou i inspekční pokoje, moderní šatny, sklady či zázemí pro personál.

Kompletní rekonstrukce zahrnuje modernizaci elektroinstalací a vodovodních rozvodů, instalaci pokročilého komunikačního systému sestra–pacient, inteligentního osvětlení a evakuačního výtahu. „Pavilon bude plně bezbariérový a přístupný i pro imobilní pacienty. Přímo ze sanitky se dostanou až na lůžko,“ doplnil Vladimír Lichnovský, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast zdravotnictví.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály