Opuštěný Městský dům v Přerově ožije, město našlo provozovatele restaurace

Přerovská radnice po více než dvou letech našla provozovatele restaurace v Městském domě Přerově. Na Masarykově náměstí stojí od roku 1897 a patří k největším a nejvýznamnějším restauračním a zároveň kulturním zařízením ve městě. Poslední nájemce prostory opustil v srpnu 2022, od té doby jsou prázdné. Restauraci by měla provozovat brněnská společnost Merlin People, jejímu otevření bude předcházet zásadní investice. Město za ni zaplatí až 13 milionů korun, investor náklady na interiér či kuchyňskou část odhadl na šest milionů korun, řekli dnes novinářům zástupci města.

"Restaurace Městského domu už přes dva roky zeje prázdnotou. Pro Přerovany je to zásadní téma, dlouhodobě se nám nedařilo najít zájemce. Bylo tady několik pokusů, vždy to skončilo kvůli ekonomické situaci a zřejmě nízké poptávce ze strany obyvatel. Ta situace se nyní mění, svou roli hraje i to, že se Přerov stává zajímavým místem pro investory a podnikatele," uvedl primátor Petr Vrána (ANO).

Restaurace s kapacitou 130 míst by měla být otevřena po zásadních stavebních úpravách v polovině roku 2026. Radnice zde chystá v nejbližší době například opravu vzduchotechniky a výměnu otopného systému. "Městský dům potřebuje zásadní investice i co se týče samotné restaurace, jednání nebyla jednoduchá. Město Přerov provede výměnu inženýrských sítí, sanity a stavebních částí," doplnil náměstek Miloslav Dohnal (ODS).

Budoucím nájemcem by se měla stát brněnská společnost Merlin People. "Přerov jsme začali po gastronomické stránce vnímat tak, že by se měl nadechnout, hledali jsme vhodné prostory. Restaurace Městského domu chátrá především po technické části, má něco za sebou a potřebuje zásadní změnu, vidíme zde však velký potenciál. Chtěli jsme vytvořit místo, kde bychom navázali na nějakou tradici," řekl dnes novinářům zástupce společnosti Radek Fryšták.

Restaurace by po proměně měla mít v přední části podobu pivovarské hospody, následovat bude restaurační prostor, cílem provozovatele bude také obnažit kuchyni a práci kuchaře pro hosty, chybět nebude ani uzavíratelný salonek. Přemění se i vizáž restaurace, které bude dominovat dřevo, moderní prvky, na zdech se bude odrážet historie regionu. Nést by měla název Měšťák, v nápisu se odráží obrys mamuta i vlna z řeky Bečvy.

Restaurace by se měla podle plánů otevřít v polovině příštího roku, půjde o druhé nové gastronomické zařízení na náměstí TGM. V témže roce by měla být již v provozu také kavárna ve zrekonstruované budově Emos.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály