Olomoučtí strážníci rozšířili vozový park. Za elektromobily zaplatili dva miliony

Už pět let využívají strážníci městské policie vozidla na elektrický pohon. Letos se rozhodli elektrický vozový park rozšířit o další dva elektromobily. Za ty zaplatila městská policie přes dva miliony korun.

Před pěti lety pořídila Městská policie Olomouc dvě auta poháněná elektřinou od výrobce Nissan. „Po dobré zkušenosti jsme se rozhodli v nastoleném trendu pokračovat a flotila služebních vozidel byla rozšířena o dva nové přírůstky od jihokorejského výrobce vozidel Hyundai,“ uvedl mluvčí městských strážníků Petr Čunderle. Podotkl, že nová auta mají dojezd až 512 kilometrů, přičemž ty dosavadní ujely na jedno nabití nanejvýš 389 kilometrů.

Celkem za rozšíření vozového parku zaplatila městská policie 2 068 000 korun, přičemž 600 tisíc pokryly peníze ze Státního fondu životního prostředí.

„Nová vozidla na alternativní pohon budou sloužit strážníkům z oddělení dopravní služby a ostrahy a primárně budou využita při výkonu služby v centru města. Samotné dobíjení akumulátorů vozidel je řešeno přímo před sídlem městské policie, kde jsou k dispozici dva dobíjecí stojany se čtyřmi pozicemi na dobíjení,“ uzavřel Čunderle.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály